2008 Olimpiyat oyunları öncesinde…

2008 olimpiyat oyunları öncesinde dikkatimi çeken komikte diyebilceğimiz bir videoyu paylaşmak istiyorum sizlerle. Henüz Collegehumor sitesi yasaklanmadığından rahatça hiç bir atraksiyona girmeden izleyebilirsiniz.

2000 Sydney olimpiyatları, 100 metre serbest yüzme müsabakası seçmeleri. Yarışan üç sporcu var. Henüz çıkış verilmeden iki tanesi suya atlıyor. Suya atlamamış olan Ekvator Gine‘li olan Eric Moussambani kendisini elendiğini sanarak sakin sakin beklerken diğer iki sporcu eleniyor. Sonra Eric kendine karşı yarışmaya başlıyor. Bilin bakalım birinci kim oluyor?

1.52.72 lik 200 metre dünya rekorundan bile daha kötü derce ile yarışı tamamlayan Eric yüzmeyi yeni öğrenmiş ve asıl amacı ülkesini bu alanda temsil etmektir. Dünyanın en yavaş yüzücüsü ünvanını alsada hakkında yapılan espirileri olgunlukla karşılamış, seyircilerin gönlünde ayrı bir yer edinmiştir. Sonra azimle çalışmış en iyi dercesini 57 saniyenin altına düşürsede 2004 Atina olimpiyatlarına sırf vize probleminden dolayı katılamamıştır. Yılan balığı lakabı ile anılır…