2011 Genel Seçimleri , Firavun İmanı

Her seçim döneminde olduğu gibi meydanlarda ve ekranlarda tansiyon yine yükseldi ve yükseliyor.  Eski yıllara nazaran azalsa da gürültü ve çevre kirliliği (bayraklar, afişler, broşürler…) yine mevcut.

Son birkaç seçimdir seçim zamanı laikliğe sarılan muhalefet bu sefer baktıki bunun kendilerine bir faydası olmuyor vaadlere ağırlık verdi.  Öyleki seçim öncesinde hükümetin icraatlerine engel koymaya çalışan, olumlu bir katkıda bulunmadığı gibi hayır şöyle olmalıdır da demek yerine eski düzenin kalması için çaba harcayan bir anamuhalefet vardı. Herkeste bunu gördü. Ancak şimdi şunu yapacağız, bunu yapacağız, para dağıtacağız…. diye vaatlerden geçilmiyor.

İşte bu Firavun imanıdır. Şimdiye dek ne yaptın ki şimdiden sonra şunları yapacağım diyorsun.  Tam seçim zamanı imana gelen adama ne kadar güvenebilirsin ki?

Bu partiler dün kurulmadıki. İktidarda olsun muhalefette olsun bunlar dün meclisteydi. Yaptıkları ve yapmadıkları ortada. İşte bu yüzden diyorumki seçim zamanı yapılan vaatlerden çok  meclisteki durumlarına bakarak oy vermek bence daha sağlıklı.

Sıkın dişinizi seçim sürecinin bitmesine şunun şurasında ne kadar kaldı…

( Vaatler deyince aklıma MHP nin hilal kartı ile Püskevit hadisesi aklıma geliyor.  Farzedelim MHP iktidara geldi. Millette hani Hilal kartlar deyince o Bahçelinin cebinden çıkardığı hilal kart değildi Püskevitti diyerek elinize iki bisküvi  arasına bir lokum tutuşturabilirler :)

Bu arada almadan vermek Allah a mahsus unutmayalım…

Ne sonuç çıkarsa çıksın ülkemiz için en hayırlısı olmasi dileğiyle…