3D Fotoğraflar (Red-cyan gözlükler için)

Pc net, Bilgisayar ve İnternet dergisi aralık ayında 3D gözlük veriyor. Merak edip bende aldım. Verdiği gözlük sol taraf kırmızı sağ taraf cyan (galiba turkuaz) renginde olan bir gözlük.

Dergiyle beraber verilen DVD de 3 boyutlu resim ve videolar mevcut. Ancak ilk kez 3d deneyimi yaşayacak olanlar için resimler çok yanlış seçilmiş (zevksiz). Videolar ise çok düşük kalitede youtube de sağda solda bulunabilen türde.

Aslında videolardan tam verim almak zor. Çünkü 120Hz i desteklemeyen cihazlarda 3d görüntü elde edilemiyormuş.  Ben 22″ monitörümü 800*600 e ayarladığımda 200hz kadar destek veriyor (!) ama aradaki farkı net görecek kadar kaliteli bir video bulamadım.  Şu videoyu 3 d gözlükle izlemenizi tavsiye ederim.

Videoda doğru dürüst bir sonuç alamayınca bende 3d Fotoğraflara resimlere odaklandım. Gayet güzel resimler buldum. Beğendiğim iki tanesini buradan paylaşayım. ve daha yüzlercesine ulaşabilmeniz içinde bir kaç link vereyim.

Alttaki ejderha resmini youtube de bir videodan aldım.

3D gözlüklere meraklı olanlar için güzel bir site. 3dgozluk.com

Yüzlerce 3d fotoğrafa ulaşabilceğini bir adres ve bu da bir başkasıBurada tanıdık gelen fotoğraflarıda görebilirsiniz. Şu resmede 3d gözlükle bir bakın.

3d gözlükle gözlemlediklerim: İki tür fotoğraf var. Bir derinlik hissini veren bir diğeride çerçeveden taşıyor gibi görünen.

Yayınlayan

pardus007

daha önce http://pardus007.blogcu.com' da yazdım. Şimdi buradayım. Daha fazla detay isteyen "hakkımda" sayfasına bakabilir.

“3D Fotoğraflar (Red-cyan gözlükler için)” için 7 yorum

  1. kocaman yazılarla.takip yazan var ya,renkleri farklı olailir,bayanca renkler,bu seneki favori rengim,çingene pembesi…
    birde bu online darphane işini okudum… cafcaflı reklam agzı,isteyenler denesin,,,bilmeyiz

  2. Aslında en güzel sonuç plastik gözlüklerle alınır. İşin uzmanları plastik gözlükleri tercih ediyor. Yırtılan adi gözlüklere para vermeyin derim. http://www.3dgozluk.com/3d-gozluk-satis/ adresinde plastik 3d gözlükler var. Zaten 3dgozluk.com bu işi yıllardır ilk yapan site.

  3. fena ayrıca şovaylye yokkı kamil olu kamil ama harbıdendde uzay yolculugu felaket

Yorumlar kapalı.