Adana da normal insanlar yaşamıyor mu?

Bu tv’deki Adanalıyık muhabbeti sıkmaya başladı artık. Bu Adanalı karakterler yüzünden nerdeyse Adana’lılara gıcık kapmaya başlayacam.

Avrupa Yakası dizisindeki Dilber Hala karakteri o kadar gözüme batmıyor. Ama Oktay Kaynarca’nın oynadığı Adanalı karakterine acayip gıcık kaptım belki acemi elinden çıkmış gibi gördüğüm her dakikası hatalarla dolu inandırıcı olmayan diziden dolaydır.

Bunlar yetmezmiş gibi bir de Yemekteyiz programındaki bol bol “Adanalıyık” muhabbeti yapan Adana’lılar çıktı. Sanki yöresel yemekler yarışmasıymış gibi eleştiri yaparlarken “Bir kere bu Adana yöremize ait bir yemek değil! ” demeleri beni hasta ediyor her defasında.  Bu yarışmacılar nedeniyle Adanalılar hakkında görüşlerim ister istemez olumsuz yöne doğru gitti.

Sırada Trabzon’lu yarşmacılar varmış. İnşallah onlarda sürekli tekrar eden sıkıcı “Trabzonliyuk Allah’in Adamiyuk” türünden muhabbetlere girmezler.

Sanırım bu Adanalıyık muhabbeti bulaşıcı birşey. Korkuyorum bu tv’dekilerin etkisinden dolayı yakında Adanalı olanlar iş başvurularına  ” Adanalıyık, Allah’ın adamıyık ! ”  diye yazmaya başlayacaklar.

Adana ! çık aradan Adana … Baydı artık. Cidden!