Adsense İstatistikleri yerinde sayıyor !

Bugün sitede bazı düzenlemeler yaparken farkettim ki adsense istatistikleri yerinde sayıyor. Reklamlar gösterimde, ziyaretçilerde çok ama istaistikler öğleden beridir sabit kaldı bekliyor. Nedir ne oluyor diye biraz araştırayım dedim ama sadece bir Türkçe blogda konu ile ilgili bu hatayı bildiren bir yazı bulabildim.

Ama bir iki yabancı sitedede de bugün öğleden sonraki istatistiklerin kaydedilmemesi ya da en azından kullanıcıya yansıtılmaması ile ilgili bir iki şeyler karalanmış.

Adsense ne oluyor sana ! Korkutma beni. Hele de ödemeye almaya yaklaşmışken hiç yapma bunu !

Bu problemlerin arkasında adsense de yapılan büyük değişikliklerin olduğu söylentisi var ancak herhangi bir bilgilendirme yok ortada.

*     *     *

Bugün sitemde bazı iyileştirmeler yaptım. Sitenin kodlarını WordPress 2.7 ye göre güncellemeye çalıştım. Daha çok wordpress’teki yorum sayfalama özelliğini aktif etmeye çalıştım.

Sitenin genişliğini azalttım. Ekonomik kriz yüzünden küçülmeye gitmiş değilim : )  Sadece daha derli toplu olsun istedim. Hem ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilcek gereksiz gördüklerimi sildim ve siliyorum.

Farklı tarayıcılarda bazı bozulmalar olabilir. Gözünüzü tırmalayanları ve tavsiyelerinizi bana iletirseniz  sevinirim. İnternet Explorer 8 i yüklediğime pişmanım. Çünkü ziyaretçiler en çok ie7 versiyonunu kullanıyor. Bende ie7 de önizleme yapamıyorum. Bu önizlemeyi yapmak için bir servis biliyorum ancak o da bir siteden günde bir kere izin veriyor. Ama onlarca farklı tarayıcı için önizleme yapmak mümkün.