Ahlakın başkenti !

Bugün Cevizlibağ’da kocaman bir afişte gördüm “İstanbul’u ahlakın başkenti yapacağız” sloganını. Afiş saadet partisinin. Her ne kadar “ahlak” dürüstlüğü kapsasa da dürüstlüğün değil ahlakın başkenti yapacağız denmiş afişte.

Bir şey değil bu sloganla bazı kesimleri tedirgin ederek  oy da kaybederler.

Zurnanın zortladığı yer bu iki kelimenin farkı. Bu sloganı Ak Parti’nin kullandığını bir düşünün. (“Bunu Ak Partinin yaptığını düşünün” cümlesini ne sıklıkla duyuyorsunuz ?) Her ne kadar Ak Parti kendini bu konuda ispatlasa da medya irtica haberlerinden geçilmez. Peki CHP yi anlayabiliyoruz da, Saadet Partisinin bu dokunulmazlığı nerden geliyor. Niçin normalde diğer partiler bunu bir koz olarak kullanması gerekirken görmezlikten geliyorlar. Cevap basit. Bu şimdilik işlerine geliyorda ondan.

Free Image Hosting at www.ImageShack.usÇünkü Saadete destek verirlerse Ak Partinin oyları düşecek. Tıpkı genel seçimlerde yapmaya çalıştıkları gibi. Daha düne kadar Ak Partilileri saadetin tabanından gelmekle suçlayanlar, gömlek mintan edebiyatı yapanlar bugün yine saadeti destekliyorlar. Saadet Partisininde işine geliyor.

Hala Ak Parti’ye altarnatif bir parti görememek beni rahatsız ediyor. Hiç bir parti biz şunları yaptık, bunları yapacağız ya da Ak Parti bunları bunları yaptı ama biz bunların kat ve kat fazlasını yapacağız diyemiyor. Herkes polemiklere girerek diğerine çamur atarak seçime hazırlanıyor. Sanırım böylesi daha kolaylarına geliyor.

Belki saadet diyorum ama onlarıda İrtica diyerekten anında hüpletirler. Hep aklıma gelir. Bugün iktidarda Ak Parti değilde Saadet olsaydı Nurtopu gibi bir darbemiz olmuştu.

Bu slogan şu metinde de yer alıyor. Sadece bir cümleye bakarak yorum yapmak doğru olmaz ama o afiştede sadece o cümle olduğundan yanlış anlayanlar olacaktır.

Resmin kalitesi için kusura bakmayın. Eldeki malzemeyle bu kadar oluyor.