Alokontor – Duy sesimi Vodafone –

Bugün “Alo Kontör” tarafından arandım. Alo kontör için şikayetvar da yeterince şikayet var zaten. Benimkide onlardan biri gibi. O yüzden kısaca madde madde  anlatacağım.

1- Aramadan evvel arayacaklarına dair bir mesaj atıyorlar. Sınav haftasında olduğum için haklarında araştırma yapamadım.

2- Aradıklarında kendilerini Vodafone nun bir servisiymiş gibi tanıtıyorlar. Vodafonun ismini duyunca insanın içinde bir güven duygusu oluşuyorlar. Ama dedikleri gibi vodafone nun bir servisi değiller. Yaptıkları sadece kontör satmak.

3- Arayan bayan hızlıca, sadece ve sadece servisin kulağa hoş gelen yönlerini anlatıyor. Daha ilk başta sormama rağmen üyelik ücreti ile ilgili bilgileri ustalıkla geçiştiriyor.

4- Kendisine beni sonra arayabilirmisiniz dediğimde daha sonra arayamayacaklarını çünkü sırada çok fazla müşteri olduğunu söylüyorlardı. Oysa benimle 23dk 49 saniye konuştu.  Bu durumu kendisinede söyledim. Ama iyi laf çevirime kabiliyetleri var. Kaç kez böyle bir üyeliğe onay vermiyorum dedim hatırlamıyorum bile…

5- Zorlada olsa üyelik ücreetleri ile alakalı bilgileri aldım. 6 ay boyunca benden 11.5 lira keseceklermiş.

6- Benden 6 aylık üyelik ücreti keseceklerini söylemesine rağmen gödenercekleri 330 kontörü hediye olarak adlandırıyorlar. Üstelikte sadece şebeke içi konuşma için geçerli imiş.

7- Üyelik için onay vermememe rağmen bana Alo Kontör servisine hoş geldiniz diye mesajlar attılar. Geri aradığımda telefon edilen herkese bu mesajın otomatik olarak gönderildiğini söylediler.

8- Bende ilk başta kredi kartımın adıma olup olmadığını öğrenebilmek amacıyla ilk 4 haneden sonraki 12 haneyi birde kartın son kullanma tarihini istediler. Bu kadarlık bilgiyle ben hiç bir yerden alışveriş yapamadığım için vermekte sakınca görmedim.

9-Görüşme sonrasında hemen bankamı aradım. Durumu anlattım. Bu kadar bilgiyle benden para çekebilceklermi diye sordum. Müşteri temsilcisi Alo Kontör ile şikayetlere sık rastladıklarınıda ekleyerek çekebilceklerini söyledi.

10- Herhangi para çekilmişmi diye sorduğumda çekilmediğini ama bir süre sonrada çekebilceklerini söyledi. Bende hemen kart numaramın değiştirilmesi talebinde bulundum.

11- Evet sırf bu AloKontör yüzünden kartımı iptal ettim. Akşam akşam o kadar strese girdim.

12- Kartımı iptal ettim ama daha sonuç ne olur bilemiyorum. Benden para kesimişmidir yarın öğrenebileceğim.

13- Olumsuz bir durumda hukuki yollara sonuna kadar başvuracağım. Çünkü en başta ses kaydı yaptıklarınıda bildirdiler.

14- Bu yazıyı doğruluğunu kontrolde edebilcekleri şekilde Vodafone de göndereceğim. (Görüşme saati, görüşülen kişi gibi bilgiler)

15- Vodafone den bir cevap gelirse onuda buradan paylaşacağım.

Buradan VODAFONE sesleniyorum. Kendilerini Vodafone servisiymiş gibi tanıtan ve sizin isminizide lekeleyen ALOKONTÖR için birşeyler yapmanız gerek miyor mu?

Türlü Ali-Cengiz oyunları ile laf çevirme sanatı ile adınızı kullanıp müşterilerinizi kandıran bu kişilere ne kadar daha izin vereceksiniz.

İnternette bunun gibi daha yüzlerce durum var. Herkes bunlardan şikayetçi. Çözüme ulaşabilenler çok az. Çünkü “Alokontör” ü muhatap alıyorlar. Oysa ben sizi muhatap alıyorum. Bunuda internette her platformda dile geetireceğim.

Sizin müşterilerinizi üstelik sizin adınızı kullanarak kandıranlara daha ne kadar müsade edeceksiniz. Numara taşıma ile Vodafone geçtiğim halde bunlar benim Vodafone lu olduğumu nerden biliyorlar?

Vodafone’nun cevabı

Vodafona yukarıdaki yazıyı aynen gönderdiğimde verilen cevap:

Talebinize istinaden Alo Kontör yükleme servisi müşteri hizmetlerine şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarası 0 542 444 10 11 (hafta içi 09:00 – 18:00 ) saatlerinde arayarak bilgi verebilirsiniz. Alo kontör servisi alternatif yükleme kanalıdır.

Daha sonra emin olmak üzere bir mesaj daha attım.

“Alo kontör” Vodafonun resmi bir servisi midir? Şirketinizle bağı nedir ? güvenilir midir?

Verilen cevap:

Tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgi talebi içerikli mailinize istinaden ,öncelikle Vodafone bünyesinde bulunmayan ancak Vodafone abonelerinin de faydalanabileceği, farklı firmalar tarafından hizmete sunulmuş bir çok kontör yükleme (Tempo Alo Kontör,Simkontör.vb) servisinin bulunduğunu belirtmek isteriz. Belirtmiş olduğunuz  Tempo Alo Kontör servisi kredi kartı ile kontör yüklenmesi yönünde hizmet vermekte olup ,ilgili servislerin farklı firmalar tarafından hizmete sunulduğu bilgisini paylaşmak isteriz.

Tempo Alo Kontör servisi ile ilgili detaylı bilgi almak vb.. talepleriniz için 0542 444 10 11 /0542 444 10 10 www.alokontor.com ) nolu servis numarasına ulaşmanızı rica ederiz.

Özetle; “Alo Kontör” ün resmi bir servisi olmadığını söyleyen Vodafone: “sizin adınızı kullanarak (resmi servisi gibiymiş gibi) yine sizin müşterilerinizi kandırıyor” mesajımız dikkate bile almıyor.  Almadığı gibi birde Alo kontör hizmetlerine ait müşteri hizmetlerine dair ayrıntılı bilgi veriyor.

kontörler satılsında nasıl satılırsa satılsın…

Yayınlayan

pardus007

daha önce http://pardus007.blogcu.com' da yazdım. Şimdi buradayım. Daha fazla detay isteyen "hakkımda" sayfasına bakabilir.

“Alokontor – Duy sesimi Vodafone –” için 25 yorum

 1. Bende bunlardan muzdarip olduğum için Turkcell’e geçmiştim. Ayrıca sen ne zaman temanı değiştirdin? ):

 2. Siteye girince, siteni sattığını düşünmüştüm. Ama makalelerini okuyunca sen olduğunu anladım. Bence eski tasarımını kaldırarak hata etmişsin. O fevkalade temayı çöpe atmak büyük bir kayıptır.

 3. Bir değişiklik yapmak istemiştim sadece. Bu yönde çok sitem aldım. Yakın bir zamanda belki eski ama modifiye edilmiş temama geri dönebilirim.

 4. arkadaşlar bu üçkağıtın arkasında vodofon da var vodofon bünyemizde alokontur yok tur diyor ama vodofon ile alokontur arasında sözleşme var ne kadar müşteri düşürürlerse okadar pirim alıyor firma bu bilgiyi vodofon da çalışan kuzenim iletti bana dikkat edin yem olmayın

 5. 5424441010 Alo kontor üyeliği varmı böyle sistem öğrenmek istiyorum. Ben üye oldum fakaf dolandırlımıyayım korkuyorum.
  k.kart numaramın son 12 rakamını ve güvenlik şifresini istediler verdim. endişeliyim yardımcı olursanız sevinirim. Yada bunu vodofondan gerçekten üye olup olmadığımızı öğrenebilirmiyiz.

 6. @yunus, eger dedigin numara alokontor ya da abone oldugun yer her neresi ise sitesinde varsa problem olmaz saniyorum. ancak boyle yerlerede abone olunmasini tavsiyede oluyorum.

 7. alo kontor den dün akşam beni aradılar. aynı şekilde 12 haneli kart numaramı verdim ve asla kartta bir işlem olmayacağını ve bu şekilde güvenli olacağını söyleyerek beni ikna ettiler. ve sabah baktımki 12 ay boyunca kartımdan para çekilecek. bu hırsızlık dava edicem bunları

 8. butür olayları net üzerinden yaymalıyız bende yandım bu konuda. biz yandık başkaları yanmasın sizde yardım edin yaylım heryerde. hep maadur olan bizleriz birazda onlar olsun.

 9. arkadaşlar benide aradılar bende alo kontor e üyeyim. Benden de bilgileri doğrulamamı istediler. En son K.K.nın arkasındaki 3 rakamı istediler onu vermedim. iyikide vermemişim aynı şekilde benden de para keseceklerdi. Şuan için hesap bilgilerimi kontrol ediyorum kesilip kesilmeyeceğini. Aslında bugüne kadar alo kontör ün çok faydasını gördüm. Kontörsüz kaldığım anlarda kontör yükleyecek yerden uzak bir noktada inanın ilk yardım gibi geliyor. Ama niyet bozuk olunca bu işin avantajlı bir yanı kalmıyor.

 10. az önce annemide aradılar arkadaşlar benden adını soyadını doğum tarihini aldılar ama ben sadece yıl olarak söyledim kart numaramı istediler yüzlerine kapattım yinede 20 tllik kont hediye kont göndermişler bir sıkıntı olurmu cevap verirseniz sevinirim

  Pardus007
  Kredi kartinizin numarasini vermedi iseniz problem olmaz.

 11. hayır vermedim tşk ederim ama yinede şöle bi msj geldi hediye kontörünüz yüklenmiştir die

 12. bugunde benı aradılar ve denıldıgı gıbı ınsanları kandırıyorlar. bankamı aradım ve kartımı ıptal ettım 75 lırada cekmısler hemen. 444 10 10 u aadım bana donus yapılacagını soyledıler. nedır bu anlamıs degılım laf kalabalıgı ıle ınsanlaı kandırıyorlar.

 13. bnide olo kontörden arıyarak ben kerdi kartı nomu istedi. ben de verdim ama 40 gün sonra ban keredi kartıma 76 tl gönderdiler ben çok kızdım ama ne olacak bil miyorum iptani istedim aman ha… sizlerde aynı hataya düşüp kredi kart nonuzu ver meyiniz… bunlar insanlarıkazıklama ve altatma peşindeler.. aman dikkkattt bn tokttan… bunlar terbiyesiz ve ahlaksız ………..

 14. keredi kartımı bile kaybettim diye bankamı arıyarak iptalini istedimm böyle bir saçma iş olurmu ….. bu bir terbiyaesizlıi böyle arıyanlaar olursa kibarca kapatın gitsinnn.. be….

 15. alo kontor den beni aradılar. aynı şekilde 12 haneli kart numaramı verdim ve asla kartta bir işlem olmayacağını ve bu şekilde güvenli olacağını söyleyerek beni ikna ettiler. ve sabah baktımki 12 ay boyunca kartımdan para çekilecek. bu hırsızlık dava edicem bunları

 16. benide aradılar “vodafone bu kadar ilgili bir operatör değil size güvenmiyorum” dedim kapadım bu sadece VODAFONE NUN SUÇU bu kadar ilgisiz herşeye kayıtsız bir operatör daha görmedim.

 17. EVET AYNI SEKILDE BENDE SIKAYETCIYIM BENIM İPTALIMI GERCEKLESTIRECEKLERINI DEDILER AMA BANA HER AY 30 TL YUKLIYO AMA BEN 30 TL FAZLA ODUYORUM NEDEN PEKI YOK HEDIYE KNT YOK DAHA AVANTAJLI DI YE ANLAMADIM BU ISI BENDE

 18. SAYIN HİLMİ ŞEKER SAYENIZDE KARTIMDAN PARA CEKILMIŞ.BENIM ONAYIM OLMADAN YAPMIS OLDUGUNUZ BU PARA CEKIMINI IPTAL ETMENIZI VE BU DOLANDIRICIGA BI SON VERMENIZI ISTIYORUM.VVODAFONE ADINI KULLANARAK NEREYE KADAR HIRSIZLIK YAPICAKSINIZ.KAC GUNDUR SIZE ULASMAYA CALISIYORUM AMA NE FAYDA KI SIZ BENI ARAMIYORSUNUZ.BU ISIN PESINI BIRAKMICAM.GEREKLI YERLER BILGI VERDIM.HAKKINIZDA SIKAYETIMI BILDIRDIM.

 19. bugün aynışekilde benide aradılar,bende kart numaralarını verdim,ama söylediklerine onay vermememe rağmen,hesabımdan para cekilmek istenmiş,limit yetersizliğinden cekilememiş…bankamı aryıp iptal ettirdim..bu resmen soygunculuk kabul etmeme ragmen hesabıma el uzatılıyor….

 20. 12 yıllık vodafone abonesiyim sırf bu alo kontör yüzünden hattımı kapattırdım

 21. benide aynı şekilde aradılar bende üye oldum 100 tl ye yakın para çekdiler ama hiç faydasını görmedim böyle morin hırsızlıkda ne gördüm nede duydum devletimiz her haksızlıgı bulup mudahale ediyor ama nedense bu moderin hırsızlara nasıl göremiyor yoksa müsadeyi bunlara bu şekilde milleti soyun diyemi veriyor ?????

 22. hilmi seker bu gün benide aradı kredi kartı nomu istedi baktım ki işin içinde bir iş var vermedim ama ne kadar ısrar etti anlatamam yok istemiyorumö dedim bana sizi tedirgin eden nedir diye sürekli soru soruyordu kardeim yapmak istemiyorum uza dedim ve kapattım

Yorumlar kapalı.