Android Tabletler için Facebook uygulamaları

Yaklaşık iki hafta evvel iphone 3G S 16 GB mi Samsun Galaxy Tab 10.1 (P7510) ile takas edeliden beri android markette tabletlere özel uygulamaları arıyor ve deniyorum.

Facebook içinde bir kaç uygulama indirip denedim. Öncelikle Facebook un kendi uygulamasını pek başarılı bulmadığımı söyliyebilirim.  Zaten daha çok cep telefonlarına yönelik yapılmış. Facebook messenger uygulamasını da zaten diğer uygulama içindende sohbet edebildiğimizden bence fazla gerek duyulmayacak bir uygulama. Tabletin kendi tarayıcısı üzerinden facebook kullanmak facebook un kendi uygulaması üzerinden bağlanmaktan daha iyi.

Android Tabletler için bir diğer facebook uygulaması “Friendcaster for Facebook“. İlk başlarda çok beğendim. Ta ki “Friendme For Facebook” uygulamasını keşfedene dek. Diğer uygulamalardaki gibi ordan oraya dolanmak zorunda kalmıyorsunuz. Tek ekrana görmek isteyebilceğiniz herşeyi sığdırmışlar . Şu an tavsiye edebilceğim en iyi Facebook uygulaması budur. Zamanla özellikleri değişebilceğinden deneyerek görün ya da izleyin. (Geliştiricisinin sitesi:locomolabs.com)

Daha denediğim başka uygulamalarda var ama benim için öne çıkanlar bunlar oldu. Paylaştıklarımın hepsi paylaşılan tarih itibari ile ücretsizdir. Zamanla ücretli olabilir ya da kaldırılabilir…

Android tablerler için özel yapılmış uygulamaları paylaşmaya devam edeceğim.