Anneye bir gül yeter

Bugün mayıs ayının ikinci pazarı. Anneler günü. Eğer bugünü unuttuysanız siz televizyon da izlemiyorsunuz demek. Tüm kanallarda anneler gününü hatırlatan haberler reklamlar yayınlanıyor.  Reklamlarda annenize Çay makinası, fırın, şu aleti bu aleti alın hatta tektaş pırlanta yüzük, 3G li görüntülü konuşmaya imkan veren telefonlar alın hediye edin desede annenize bir gülmeniz, gül vermeniz bile yeter. Bir anneyi mutlu eden en büyük şey evladının mutlu olması iyi bir geleceği olacağını bilmesidir.

Bugün annenize bir gülün, görünün, arayın (sakın aramak varken mesaj atmayın) onu gülümsetecek birşey yapın. Ona gül alacaksanızda 3-4 günde solup çöpe gidecek gül yerine  saksıda yetiştirebilceği bir gül, bir çiçek alın. Plastik çiçekler çok albenili olsada ben tavsiye etmem.  Fiyat olarak göreceksiniz ki hiç fark yok arada. Hatta canlı çiçek daha ucuza gelir.

Anneleri elbette  yılın  365 günü mutlu etmek gerekir ama siz bugün özel bir alaka gösterin. Dikkat edin babanız kıskanmasın. Siz anneler gününde de  babalar gününüde de her ikisinide mutlu edecek şeyler yapın.