Bayılma oyunu

Bir kaç kişinin bu oyun! yüzünden hastanelik olduğu haberini görünce aklıma geldi. Aslında buna oyun demek doğru olmaz.  Çünkü şakacıktan bayılma yok bunda. Boyundaki damarlar sıkıştırılında beyin oksijensiz kalıyor ve kişi kendini kaybediyor kısa süre.  Bilgisayara reset atmak gibi birşey…

Bir zamanlar yurtta kalırken bende bu tehlikeli oyunu oynamak gibi büyük bir hataya düştüm. Önce yapan arkadaşların şakacıktan bayıldığını, aslında 5 saniye insanın boynunun bazı bölümlerine baskı yapınca böyle bir şey olamıyacağını zannediyorduk. Ancak bizde denenince inandık. Ve başkası üzerinde deneme gafletinde de bulundum.  İki kez yaptım.

Normalde bu hareket yapıldığında çocuk dengesini koruyamaz hale gelir sendeleye sendeleye düşer.  İlkinde böyle olmuştu. Ancak ikinci yapmamda arkadaşım olduğu yerde tıpkı bir ağacın yıkılması gibi  90 derece  düştü. Kafası direk yere çarptı. Bir süre kendine gelemedi.  Siz o ara görün bendeki korkuyu. Kendine gelince ben nerdeyim kimim gibi laflar edince daha bir endişelendik.  Arkadaş şaka yapmıyordu. Lavaoboya götürdüler elini yüzünü yıkadılar. Birazda kusmuş. 20-30 dakika sonra tam olarak kendine gelebilmiş.

Kendine gelince sandımki arkadaş benim yanıma kızarak gelecek,  ama  gülerek geldi. Çünkü o anı hatırlamıyordu. Olanları anlatınca o da şaşırdı. Ondan sonrasındada kızmadı. Çünkü kendisi ısrar etmişti yap diye.  İşte o son yapışım oldu.

Siz siz olun sakın böyle şeyler yapmayın. Biz çok küçüktük o zamanalar. Nedir ne değildir bilmiyorduk. Elimizin altında internetimizde yoktu.  Yapmanız durumunda kısmı felç hatta ölüm gibi sonuçların olabilceğini unutmayın.