Bedava Bilgisayar Dersleri

Hergeçen gün bilgisayar ve ilgili konularda yeni bir şeyler öğrenmeye çalışan biri olarak gerek ilk bloğumda gerek burada bana sorulan pek çok soruyu cevaplamaya çalıştım.

Bilgisayar dersleriSürekli yeni sorular sorulmaya devam ediyor. Pek çoğu benim için basit sorular gibi gözüksede bilgisayarla ilk tanıştığım zamanları hatırlayarak ayrıntılı bir şekilde cevaplamaya çalıştım. Ancak birşey var. Ellerinde bir internet bağlantısı olupta bana yorum yazabilecek kadar ya da e-posta gönderebilecek kadar bilgiye sahip birisi bunu internettende arayıp bulabilir. Fakat internetteki bilgi kirliliğinden dolayı daha tecrübeli olanların bile aradıklarını bulmakta zorluk çektikleri malum.

Bu yazımda bilgisayarla yeni tanışanlar için , tanışalı epey zaman geçipte kendini ilerletmek ve bilgisayar dillerini öğrenmek isteyenler için ve daha değişik pek çok konuda bilgi edinmek isteyenler için bildiğim web sitelerini aktaracağım.

CHIP Bilgisayar Kursu

CHIP dergisini hiç almamış olsanızda en azından ismini duymuşsunuzdur. Derginin sitesinde bırakın yeni başlayanlar için bilgisayar konusunda kendini ilerletmiş olanlarında faydalanabileceği dersler mevcut. Üstelik ücretsiz üye olarak sertifika almanız bile mümkün.

http://www.chip.com.tr/bilgisayarkursu

Şimdi sadece CHIP dergisinin bu hizmeti size yeter desemde altarnatiflerinide vermek istiyorum.

Kariyer Video

CHIP dergisinin kurslarında olmayan ya da daha yüzeysel geçilen dersleri burada bulabilirsiniz. Üstelik video anlatımlarla. Ücretsiz üye olarak bu videoları izleyebilir forumlarda tartışabilir sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Peki “Türkiye’nin en büyük Eğitim veren Video arşiv sitesi” iddiasında olan bu sitede hangi dersler var.
3D Studio MAX, Asp, PHP, Html, Asp.Net , C++, C#, Corel Draw, CSS, Dreamweaver, Flash, Front page, Javasciript, M. Office, My SQL, Photoshop, Visual Basic, Windows

gibi dersler mevcut.

http://www.kariyervideo.com/

bedava bilgisayar dersleri

Sanalkurs.com

Bu sitede kariyervideo.com’da ki dersler ve daha fazlası mevcut. Ama anlatımlar örnekler üzerinde yapılmış daha çok. Yine dersleri görebilmek için üye olmanız (ücretsiz) gerekiyor.

Burada pek çok yerde bulamayacağınız Ambalaj, Domain Hosting, E-Ticaret, Fotoğrafçılık, Google, Güvenlik, Logo Tasarım, SEO derslerinden faydalanabilirsiniz. Şiddetle tavisye ediyorum.

Ayrıca ücretsiz e-dergi‘leri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

http://www.sanalkurs.net/index.html

* * *

E- dergi demişken buradan ücretsiz elektornik (aylık) dergileri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

* * *

webdersleri.com

Özellikle Photoshop öğrenmek isteyenler için ilk tavsiye edebileceğim bir yer diyebilirim. Photoshop dışında Dreamweaver, Photoshop ve dreamweaver ile site tasarımı, Ofset (Belge yazımı ile ilgili pek çok şey), Gimp ve İrfanview Kullanımı ve Web Tasrımı dersleri.

Ayrıca sitenin forumu da vardır.

http://www.webdersleri.com/

* * *

Adobe programları ve bilgisayar dilleri hakkında dersler bulabiliceğiniz bir site

http://www.adobeegitim.com

CSS, Flash, Photshop, C++, Visual Basic, AutoCAD, Fireworks, Javascript derslerini bulabileceğiniz bir site

http://www.mutasyon.net

Foto dersler, Programcılık dersleri, Teknolojik haberler

http://shiftdelete.net/

Bilgisayarla yeni tanışanların, internet kullanıcılarının en çok sorduğu soruların video anlatım olarak cevaplarını burada bulabilirsiniz.

http://video.gelecekonline.com/

İşe yarar diğer linkler.

http://gorselegitim.org/


Böyle pek çok dersi bir arada bulunduran siteler gibi özellikle tek bir derse odaklanmış sitelerde mevcut.CSS Dersleri ( http://www.fatihhayrioglu.com/)devamı gelecek….