Bedava kontör kandırmacaları

bedava konturReklamı firmanın bir ürününü veya amacını tüketiciye tanıtması şeklinde tanımlıyabiliriz. İnternet yaygınlaşınca reklam sektörü burayıda kullanmaya başladı. Zaten amaç bir şekilde tüketiciye ulaşabilmek. İnternette bunun için biçilmez kaftan. Bir kere (bana göre ) maliyetler daha düşük olur. Dahası sizi ilgilendiren kitleye ulaşma ihtimaliniz daha fazladır.

Ancak reklam var reklam var. Bazı reklamlar göze kulağa hoş gelsede asıl amaçları size hiç birşey vermeden cebinizdeki parayı almaktır. Siz, ben asla buna müsade etmem desede tüketiciler kendi istekleri (reklama inanmaları) ile düşüyor bu para tuzaklarına.

Bir melodi indirmek için, ya da bir çekilişe katılmak için size bir miktar konturunuzu harcatıyor. Telefon oparetörleri ile yaptıkları anlaşmalar gereği onlarda kazanıyor telefon operatörleride ve istediğini almanın huzurunda olan tüketicide. Ancak ne varki bu durum çoğu zaman böyle olmayabiliyor. Bir melodi için mesaj gönderdiğinizde aynı zamanda sizi böyle bir isteğiniz olmadığı halde bir yerlere abone yapıyorlar. Neticede boşu boşuna onlarca konturunuz gidiyor. Tüketici bu durumu farkettiğinde müşteri temsilcilerini arıyor ama olumlu sonuçlar alamıyorsunuz, müşteri temsilcisi dahi size yardımcı olmuyor.

Böyle onlarca şikayete pek çok yerde rastlayan biri olarak sizlere üstte para da verseler bedava 250 kontur, 1000 kontur gibi reklamlara itibar etmemenizi istiyorum. (Kola çikolata vs gibi ürünlerden çıkan şifreleri göndermeyi kastedmiyorum) Bunu neden istiyorum. Çünkü bende sitesinde adsense reklamı yayınlayan bir blogcuyum. Adsenseyi yukarıdaki bahsettiğim olayları yapan onlarca kişi araç olarak kullanıp sizlere buradan ulaşıyor. Site sahipleri tarafından engellendikerini bildikleri için onlarca değişik adresten farklı reklamlar veriyor. Ama malesef istesekte hepsini engelleyemiyoruz. Çünkü bizimde bir engelleme sınırımız var. (200 adet adres).

Adsensenin reklam inceleme merkezi aktif olabilse bu sonunu büyük bir başarıyla aşmak mümkün olacak. Çünkü O zaman sadece bir siteyi değil aynı reklamı onlarca farklı adresle yayınlayan reklamvereni engellemek mümkün olacak. Daha önce görür görmez duyurduğum bu sistemi daha çalışırken görebilmiş değilim.

Bu 200 sınırı yetmediğinden onlar hala devam ediyorlar bu reklamlarına. Ve bu reklamlara benim bloğum üzerinden tıklayıp birilerinin kazıklanmaya çalışılması (ihtimali) beni çok rahatsız ediyor. Az da olsa bana en azından adsl faturalarında katkısı olduğu için adsense reklamlarını kaldırmak istemiyorum.  Öğrenci olan birisi için bu az katkının önemi büyüktür. Şahsen benim için öyle.

O yüzden sizlere bu uyarıyı yapma ihtiyacı hissettim. Lütfen bedava 250… kontur gibi reklamlara itibar etmeyiniz.  Ayrıca bu tür reklamlar sadece inernette değil otobüslerdede karşımıza çıkmaya başladı. Lütfen bu konularda dikkatli olunuz.

Şimdi, Bedava 100 Kontör için TIKLAYIN