Bilgisayarım Usb yi görmüyor | Windows 10

Bilgisayarınız birden bire USB den taktığınız cihazları görmemeye mi başladı. Telefonuzu taktığınızda sarj ediyor ve telefonunuzda da sadece sarj ediliyor seçeneği çıkıyorsa muhtemelen sizde benimle aynı sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Sorunumu internette arattım ama bulduğum çözümlerin çoğunu uygulayamadım. Çünkü çoğu çözüm için en azından disk yöneticisinde usb aygıtın gözükmesi gerekiyordu.  Sürücüleri güncelleştirmeye çalıştım, zaten güncellerdi.

Sonra Aygıt yönetici ekranının ekran görüntülerine bakarken bendeki “Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri” nin altındaki seçeneklerin farklı olduğunu farkettim. Hemen altındaki ilk satırda ki zaten tek satır gözüküyordu; aşağı yönlü bir ok ikonu vardı.

“Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicileri” metnine sağ tıkladığımda “aktifleştir” seçeneği de çıkıyordu. Meğer birşekilde burası pasif hale gelmiş. Aktifleştir dediğimde hiç bir şey olmamış gibi çalışmaya devam etti.

evrensel_seri_veri_yolu_denetleyicisi

Benim sorunum bu şekilde çözüldü. Neredeyse garantiye götürecektim cihazı. Eğer sizde durum hala değişmediyse o zaman farklı çözümler aramaya devam.

Kolay gelsin.