Cep Telefonu ile yumurta pişirilebilir mi?

Eğer amacınız gerçekten yumurta yemekse gidin her zaman yaptığınız gibi pişirin ve afiyetle yiyin. Yumurta kullanrak yapabileceğiniz 66  yemeğin tarifine buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelelim cep telefonu ile  yumurta pişermi meselesine. Efendim yanılmıyorsam her şey 1998’den beri yayınlanan şu sitenin 2000 yılında şaka amaçlı yaptığı yazı ile başlamış. Yazıda da cep telefonu bir yumurtaya bunu yapabiliyorsa, kim bilir beyninize neler yapıyordur mesajını vermişler.

Peki gerçekten iki cep telefonunun arasına yumurtayı koysak, arkaya köyduğumuz  radyoyu açsak, sonra biriyle diğerini arasak yumurta pişirebilirmiyiz? Cevap veriyorum. 100 tane telefon kullansanız bile o yumurtayı pişiremezsiniz. Nerden mi biliyorum. Bir TV kanalı yapmış bu işi. Üşenmemişler yumurtanın etrafına 100 tane cep telefonu koymuşlar, bir başka 100 telefonlada onları aramışlar. Epey bir süre sonra yumurta ne kadar pişmiş görmek istiyorsanız videoyu  izleyin.

Yumurta olayından sonra bir de cep telefonu ile mısır patlatma hikayesi var. Bu video biraz inandırıcı da olsa ben o mısırların cep telefonu marifetiyle patladığına inanmıyorum. Fox Haber’de bunun denemesini yapmışlardı. Ancak bir netice alamamışlar. Zannedersem bu mısırlar etrafında 4 japon olunca patlayan mısırlardan.  Nasıl yaptılar bilmiyorum ama taminimce bunun için alttan ısıtmış olabilirler, lazer kullanmış olabilirler, ya da şu amerikalıların ısı silahı ile aynı mantıkta çalışan birşeyle de yapmış olabilirler.

Ancak erkekler olmasa da kızların tepkisi çok inandırıcı geldi bana.

Ancak o video ne kadar gerçekçi ise rastladığım bu video da o kadar  gerçekçi.


Sonuç olarak mısır patlatacaksanız bu işi bilinen yollardan yapın. İlla çok egzantirik bir yöntemle bu işi yapmak istiyorsanız alın size bu işin daha kolay yolu.

Sakın burada Cep telefonu zararsızmış gibi bir mesaj verdiğimi sanmayın. Evet bu alet her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Ancak yukarıdaki videolarda olduğu gibi abartılı bir durum yok. Gereksiz yere kullanmazsak hem sağlığımızı daha az tehlikeye atmış oluruz hemde daha az paramız gider bu telefonlara. Yinede siz üzülmeyin. Bir gün bir japaon firması yumurta pişirebilen, mısır patlatabilen hatta tansiyonuzu, şekerinizi ölçebilen bir cep telefonunu piyasaya sürecektir.