CHP nin son hizmeti…!

Burs’un bir öğrenci için değerini bilir misiniz? Alan bilir. Benim gibi alamayanlarda bilir. Ülkemizde, en azından bildiğim kadarı ile İstanbul’da en çok burs verenler belediyeler olsa gerek. İstanbul büyükşehir belediyesi her yıl 50000 kadar öğrenciye burs veriyordu. Muhtemelen arada torpil gibi şeyler olabilir. Suistimaller olabilir. Ama ihtiyaç sahibi yüzbinlerce öğrenci bu burslardan artık faydalanamayacak.

CHP yine Anayasa Mahkemesine başvurmuş… Sonuç belediyeler artık üniversite öğrencilerine burs veremeyecek. Bakalım Kredi ve Yurtlar Kurumu belediyelerin verdiği bursların yerini doldurabilcek mi? Göreceğiz.

*  *  *

CHP’nin en çok eleştirdiği konulardan biride kömür dağıtımı. Kömür dağıtanları oy avcılığı, alanları da oylarını satmakla itham ediyor. Ak Parti’ye oy verenleri vatanı satmaktan tutun, gericilikle, cahillikle… itham ettiler. Neden? Kendilerine oy vermediler diye. Dün Ak Parti mitinglerindeki çarşaflıları, türbanlıları eleştiren ve özellikle o kareleri veren köşeyazarları, gazeteler, televizyonlar bugün CHP nin çarşaf açılımını olumlu olarak değerlendiriyorlar. Dahası rakibi konumundaki Ak Parti de destekliyor bu olanları.

Çarşaflılara rozet olayı bu kadar tartışılıyorsa bilinki bu durum kapalı olanlar CHP’ye katılamaz, katılmamalı  diye değil, CHP deki bu ani değişikliğin sebebi ve “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” denilebilcek CHP nin geçmişinden dolayıdır.

Bu arada öğrenmiş olduk ki çarşaflılar (kapalılar) da ikiye ayrılıyorlarmış. Masumane örtünenler ve art niyetli olarak örtünenler. Masumane olanlar genelde CHP ye üye olanlar oluyor… CHP ye girişte Xray cihzından geçen Çarşaflılar masumane ise içeri alınıyor yoksa kapı dışarı ediliyor. Bu Xray cihazları CHP için özel üretiliyorlar ve piyasada satılmıyorlar.

Kömüre tekrar geri dönelim. CHP gelince acaba bu sosyal yardımları yapmayacak mı? Açık açık söylese de bilsek. Yoksa bu da masumane çarşaf gibi CHP dağıtınca sosyal devlet olmanın gereği, Ak Parti dağıtınca Oy avcılığı olmak üzere ikiye mi ayrılıyor.

Bir aklıma takılan nokta daha var. CHP iktidara gelse artık belediyeler İftar çadırı kuramıyacak mı? Yoksa iftar çadırlarıda mı ikiye ayrılıyor.

* * *

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) resmi internet sitesinde yer alan habere göre, dünya güneş sisteminin dışında, farklı bir kaynaktan gelen kozmik ışınların bombardımanı altındaymış. Acaba diyorum Deniz Baykal bu kozmik ışınlardan etkilenmiş olabilir mi? :) Yoksa bunlar seçimlerin partiler üzerindeki etkilerinden mi?

Bu arada merak edenler ya da direkt olarak yaftalayacaklar için söyliyeyim. Ben Ak Partili değilim. Sadece Ak Partiye oy verdim. Futbol takımı bile tutmuyorum. Fanatik değilimdir ve fanatikliklerden hoşlanmam.  Ülkem için en iyi olabilceğini düşündüğüm her partiye oyumu verebilirim. Yerel seçimler için şimdiden bilemiyorum ama genel seçimler için bir altarnatif göremediğimden muhtemelen yine Ak Parti’ye gidecek oyum. Ak Partiye  oy verme diye yorum yazan olursa devamında hangi partiye oy vermemi tavsiye ediyorlarsa eklesinler…