CSS Menü oluşturucu

Bir bloğu gezmede en iyi yardımcılardan biri şüphesiz menülerdir. Ancak her blog yazan kişi istediği gibi güzel Css menü yapmayı beceremez. CSS konusunda kendisini amatör gören ve hatta profesyonel görenlerin bile işine yarayacak ve kolaylaştıracak pek çok siteler var.Onlardan biri de  Izzymenu.com

Henüz bu konularda çok acemi olup ingilizce bilmeyenlere yardımcı olabilmek için şöyle bir resim dosyası hazırladım. Resimde üzerind pati işareti olanları kullanabilmek için üye olmak gerekiyor.

Resimde vermediğim diğer detaylara gelirsek

1- Sitenin açılış sayfasında ki “Start now-free!” butonuna basın.

2- “Mainmenü” ana menünüzü “Submenu” ise alt menunuzun ayarlarını yapıldığı yerdir. Eğer bir alt menünüz olmayacaksa oraları kurcalamanıza gerek yok.

3- “Link” menü bağlantılarının sitilini ayarlayabilceğiniz kısımdır. “Hower” ise menü üzerine gelindeki olmasını istediğiniz sitilin düzenlenebildiği bölüm.

4- En alttaki seçenek olan “menu animation” ile menülerinize efekt verebilirsiniz. Ama bu yöntemi kullanırsanız Css kodlarının yanında bide Javascript dosyalarını yükleyebilceğiniz bir alan olmalıdır. Ben Googlepages hizmetini kullanmanızı tavsiye ederim. Tabii kendinize ait bir alanınız vrsa buna gerek yok.

5- Izzmenu.html dosyasını bir metin editörü ile açıp Sitil (Style) kodlarını kendi sitil kodlarınıza yerleştirmelisiniz. Eğer açılır menü (Drop down) değilse menünüz sitil kodlarındaki “.dropmenudiv” ile başlayanları silebilirsiniz. Ve aynı sayfadaki “script” kodunuda almak zorunda değilsiniz.

6- Tabii menünü resim doyalarını da yükleyip CSS kodlarındaki adresleri güncellemeyi unutmayın.