Deniz Baykal a komployu kim kurdu ?

Ortalıkta türlü türlü senaryolar, komplo teorileri geziyor. Hem onlar üzerine konuşayım, bir iki tanede ben katkıda bulunayım.

1-) İlk ihtimal en basıt olanı : Nesrin Baytok ya da kocası  veya durumdan haberdar olup o eve girebilen birileri bir gün lazım olur diye çektiler ama tıpkı Önder Sav ‘ın telefonunu açık unutması gibi bu kayıt birilerinin eline geçti.

2-) İkinci ihtimal istihbarat örgütleri yaptı: Amaçları bu ilişkiyi görüntülemek ise bu tek seferlik bir olay değil. Yok tesadüf ise kahpe felek işte…

3-) En büyük ihtimal: Genel kongreye beş kala Baykal ı alaşağı etmek isteyenler düzenledi. Yapanlar parti içinden. Amaçları özel bir ismi CHP nin başına getirmek değil. Onlar için Baykal gitsin yeter. Anacak unuttukları bir şey var. Sadece Baykal ın gitmesi CHP yi düzeltmez. Baykal zihniyetini taşıyanlar hala üst yönetimde. Bir şekilde yeniden Baykal ı getirmek niyetindeler. Bu ihtimal süreç içinde CHP lilerin hiç gündeme getirmeyeceği bir ihtimal. Çünkü bu tezgahın parti içindekiler tarafından yapıldığının ortaya çıkarılması bölünmelere yol açar. Oysa somut bir şuçlu olarak Ak Partinin ilan edilmesi ise bütünleşmeyi birlik olmayı sağlar.

4-) En düşük ihtimal: Bu komplo iktidarın işi. Erdoğan bir seferinde şakayla da karışık olsa Baykal ın varlığından parti olarak çok memnun olduklarını soylemişti.  Doğruda. Çünkü Baykal ın varlığı ve bir türlü alternatif olmayı beceremeyen muhalefet Ak Parti nin en büyük oy kaynağı. Eğer bu kaynağı sağlamlaştırabildi iseler Baykal ın gitmesi bir şeyi değiştirmez. Yoksa oy kaybı kaçınılmaz. Seçimde kullanmak için yapmış olsalar bunu kongre öncesinde değil seçim öncesinde piyasaya sürerlerdi.

5-)Referandum için olumsuz probaganda yapacak olan Baykal ı millet içine çıkmayacak duruma sokmak.

6-)Hiç dillendirilmeyen ihtimal : Diğer muhalefet partileri. CHP nin güçsüzleştirilmesi demek iktidar partisi yerine alternatif arayanların oylarının kendilerine akması demek.

7-) Uluslararası istihbarat örgüleri: Asıl amaç Baykal ı değil Erdoğan ı devirmek. Yoksa zaten Türkiye nin ilerlemesi açısından fren vazifesi yapıyor. Ak Parti ile bölgesinde ve hatta dünyada çok büyük kuvvet haline gelen Türkiye’nin önünü kesmek için önce Ak Partinin oy kaynağı Baykal ı devirmek mek gerektiğini düşünmüşler. Bunu özellikle İsrail istemektedir. Erdoğan gitmesede koalisyon hükümetleri ile Türkiye nin hızını kesmek niyetindeler.

8-)Mustafa Sarıgül : Önce Suikast planlamakla suçladılar. Sonra ortaya çıktıki Suikast ihbarını yapan bir çocukmuş. Sarıgül ünde yapmış olabilceğini zannetmiyorum. Zira Sarıgül de Baykal sayesinde oyunu en cok arttıracak olanlardan. Baykal ın gitmesi işine gelmez.

9-) Uzaylılar yapmış olabilir: Bu uzaylıların dünyayı işgal planının bir parçası olabilir.

10-) Ben : Valla benim bir alakam yok. Ekmek musaf çapsınki…!

11-)Siz : Ne malum sizin yapmadığınız. Söyleyin bakalım Cuma günü saat beş ile altı arasında neredeydiniz?

Uzun zamandır siyaset ile ilgili birşey eklemiyordum bloğuma. Ama istatistiklerimden gördüğüm üzere artık site içinde “Deniz Baykal ın sex kasedi” diye arama yapanların bulabilceği bir yazı var.

Kaç yaşındaki adama  kurulan bu iğrenç komplonun videosunu izleyipde ne yapacaksın. Adam inkar etmedi zaten. Hatta pek çok liderin yapmadığı şeyi yapıp istifa etti.