Düello – Yüzleşme !

Dün akşam Star Haber’de Kemal Kılıçtaroğlu ile Melih Gökçek ile tartıştığı program vardı.  Tartışmanın en başarısız ismi bence Uğur Dündar‘dı. Çünkü tartışmayı ki buna pek tartışma denemez, yönetemedi.

Oysa Melih Gökçek’in program sonuna kadar yüz kere tekrarladığı “iddia ettiği 168Euro luk faturayı göstersin” sözünü dikkate alıp Kemal Bey’e “Böyle bir Fatura varmı varsa gösterebilir misiniz?” deseydi Melih Bey’in bu kadar itiraz etmesine gerek kalmazdı.

Gerçi Melih Bey istediği cevabı (ki nasıl bir cevap alacağına emindi, bu kadar ısrar etmeside bu yüzdendi) alsaydı ne yapardı bilinmez. Yine çok emin olduğu Cumhurbaşkanı ile alakalı olan direkler konusunda da aynı şeyler yaşanırdı muhtemelen.

Ancak Melih Bey’in bu sürekli itirazları ve kavgacı tavırları baştaki iyi girişine rağmen kendi hanesine eksi puan olarak yazıldı. Ama bence sonuna kadar haklıydı. Çünkü önce bir iddia ortaya atıldı. Sonra iddiaya cevap verildi ama iddia sahibi iddiasını ispat edemedi. Yine doğalgaz ile alakalı başka başlıklarla alakalı iddialara geçildi daha ilk iddalarını ispatlamadan.

Bence 168 euro olayı Melih Gökçek için tuzaktı. Böylece Melih Gökçek bu konuda çok emin olduğu koşa koşa gelecekti. Sonra 168 euro dolar oldu ancak fatura gösterilemedi.

Tarih: 28.12.2008 (yazıyı yazmamdan 10 gün sonra)

168 euro tuzaktı öngörüm doğru çıktı. Meğer Kılıçdaroğlu Star ekranlarından Uğur Dündar’ın yanında Melih Gökçek hakkında yalandan ibaret bir iddiayı  seslendirip durmuş. Zaten asıl amaçları yolsuzlukları ortaya çıkarmak değil. Bu gibi bilgileri kullanacakları güne kadar -ki genelde seçim öncesi ya da parti hakkında gündeme gelen başka olumsuz bir havayı  dağıtmak için- saklarlar.

Belki de benim öngörüm yanlıştır. Bunlar Kılıçdaroğlu’nun gösteremediği belgelerden dolayı uydurduğu birşeydir. Peki bu gazeteci böyle bir soruyu sormasa Kılıçdaroğlu Ey Türk Halkı bu 168 euro olayı yemdi der miydi?

Yine Melih Bey’in ısrarla cevaplamak istediği diğer konu olan Cumhurbaşkanı ile ilgili olan mesele yerine başka sorular sormaya devam edildi.

Ahmet Hakan olsa daha iyi yönetebilirdi tartışmayı. Ancak bazıları tarafsız bulmayabilir diyerek geleceğini çok parlak olarak gördüğüm  başka birini tavsiye edeceğim düello yapmak isteyen siyasetçilere. O kişi Fox TV de sabahları ÇALAR SAAT ‘i sunan İrfan Değirmenci.

Uğur Dündar’a Yakışmadı (Haber inceleme)

Benzer Yazılar