Dürüst, tarafsız, ahlaksız haber

Bu sloganı kısa süre önce de duymuştum. İlgimide çekmişti ama üstüne gitmedim. Bugün kütüphane bulduğum Taraf gazetesini son sayfasında kendisiyle karşılaştık. Slogan “uydurma haberciliğin namusunu kurtaran haber/mizah sitesi” Zaytung.com’un muş.

Tarafın yaptığı alıntı, fala inanmayan ama falsızda kalabilen benim  çok hoşuma gitti.

Zaytung.com dan yakın zamanınızdaki akibetinizlie ilgili eğlenceli fal yorumları….

KOÇ : Uzunca bir süredir beklediğiniz haber bu hafta da gelmeyecek. Onun yerine hiç beklemediğiniz başka bir haber alacaksınız ve yıllardır yanlış haberi beklediğiniz hayretle fark edeceksiniz.

BOĞA: Bu hafta karşı cinsle olan ilişkilerinizde oldukça şanslısınız ancak bulunduğunuz yerde hiç karşı cins olmaması işinizi biraz işinizi biraz zorlaştıracak. Sabah içtimasına dikkat.

İKİZLER: Bu sabahtan itibaren huzurlu ve kazançlı bir döneme gireceksiniz. Öğlene kalmadan  o dönemden çıkıp yine eşek gibi çalışmaya devam edeceksiniz.

BAŞAK: İçinize kapanık olmaya devam ederseniz çöküntüye girebilirsiniz. Dışa dönük olayım derseniz ona da para yok. Gerçekten acınak bir haldesiniz.

ASLAN: Bir süredir devam eden öfkeli haliniz biraz dindi. Şimdi sakin olup o cesetten nasıl kurtulacağınıza konsantre olmanız gerekiyor.

TERAZİ: Önümüzdeki bir kaç günde dost zannettiğiniz kimselerin hakkınızda yaptığı dedikodular size kadar ulaşabilir. Bize dün ulaştı ama çok büyük yemin ettik kimseye anlatmayacağımıza. Yinede şu kadarını söyleyelim: yarısı bile doğruysa Allah sizin belanızı versin.

AKREP: Bir süredir zihinsel aktiviteniz fiziksel durumunuzdan daha güçlü. Şüphesiz belden aşağınızın felçli olmasının bunda büyük katkısı var. Olaylara iyi yönden bakmaya çalışın.

KOVA: Bu sıralar duygusal açıdan yoğun bir dönem geçiriyorsunuz ancak bu durum yeteneksiz olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. Lütfen çok riaca ediyorum şiir yazmaktan vazgeçin artık.

BALIK: Önemli gelişmeler ve fırsatların eşiğindesiniz ve gelişmeler önemini yitirip fırsatlar kaçana kadar da o eşikte kalacaksınız. Size ne desek boş.

Kısa bir incelemeden sonra beni gülümsetebilen ve daha iyisi  güldürebilen Zaytung.com’u  sık ziyaret ettiğim siteler arasına kattım. Çünkü henüz RSS adresini bulamadım. RSS olmayanı bile RSS sahibiymiş gibi yapan sitelere başcuracam. Olmadı elimiz mecbur girecez hergün hergün…

www.zaytung.com