Fairy Bulaşık Makinası Deterjanı

Geçenlerde haftasonu sabah sabah kapı çaldı. Açtım elinde çanta olan bir kız. Daha önceden kendime sözüm olduğumdan pazarlamacı ise sonuna kadar anlattıklarını dinleyip sonunda hayır diyecektim. Ancak pazarlamacı değilmiş ürün numunesi dağıtıyorlarmış.  Zaten denemek istediğim Fairy bulaşık makiması detarjanı olduğunu görünce tamam dedim.  Ancak 4 adet verdikleri için 1 tl istiyorlarmış. -İlk kez para ile promosyan dağıtan görüyorum.-

Paraylada olsa böylesi de işime gelirdi. Neticede denemek için marketten almak istesem en az 20 TL civarı bir para çıkacaktı cebimden. ( Daha önce Fairy nin sıvı bulaşık detarjanınıda promosyon ürünlerle deneyip memnun kaldıktan sonra markete gittiğimde alınabilinecek ürünler seçeneğime soktmuştum. Fairy ya da Piril de hangisi hesaplıysa onu alıyordum. ) Hatta bir ara gaza geldim herhalde iyi üründür deyip 10 TL vereyim bana 10 tane ver dedim. 10×4 = 40 ederki buda markettekinden çok çok çok ucuza gelecekti. Ama kabul etmedi. Neymiş veremiyorlarmış…. İyi kide veremiyorlarmış.

Çünkü halihazırda kullandığımız markanın ürünlerine kıyasla  hayal kırıklığı idi. Özellikle çatal/kaşık ve bıçaklar da sonuç kötü idi. Tencerenin kenarlarında hala yemek parçaları vardı. Birde özellikle test etmek için kullandığımdan makinanın tuzunu, parlatıcısını kontrol ettim. Yani başka problemlerden dolayı bulaşıkların iyi yıkanamama problemi olmadığını biliyorum.

Bu bir deneyim yazısı olmanın yanında bir teşekkür yazısıdır. Dağıttığı promosyonları ile beni 20TL lik bir pişmanlıktan kurtaran Fairy ye teşekkürler. Şimdilik olmamış…

Not: Biz az kiş olduğumuzdan bulaşıklar makina dolana kadar beklemiş oluyor epey… Fakat mevcut deterjan ne kadar beklemiş olursa olsun, normal programda gayet tertemiz yıkıyor bulaşıkları. Fairy belki iyidir ama kesin olarak diyebilirim ki beklemiş, üzerindeki kirleri kurumuş olan bulaşıklarda randıman vermiyor. Objektif olmak ve kimseyi yanlış yönlendirmek istemediğimden bunuda belirtmiş olayım.