“Fenomen blogger” in yeni adresi

Malumunuz kısa süre evvel “Blogger.com” engellendi. (Tekrar açıldı!) Bu adresin engellenmesiyle onbinlerce bloğa artık Türkiye’den Normal bir şekilde ulaşamıyorsunuz. Tek taşla kuş katliamı yapılması gibi bir durum çıktı ortaya!

Böyle devam ederse psikopat birinin sanal dünyayı bize zehir etmesi için tek yapması gereken şey youtube, blogger, wordpress, facebook… gibi sitelerde mahkemelerce kapatmayı gerektirebilicek içerikler eklemesi yeterli olacak. Hiç farketmez bu kişi bizden de olabilir bizi sevmeyen dışarıdan birileri de…

Sonuç: Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir.

Bunun bir kişinin suçu yüzünden sıra dayağından geçirilmekten pek bir farkı yok. Ücretsiz bir blog açacaksanız ya da sitenize videolar ekleyecekseniz pek populer olmayanları seçmek daha bir mantıklı gelebilir. Ya da sepet yapacaksınız ve tek bir yere bağımlı kalmayacaksınız. Paraya kıyıp bant genişliği yüksek olan hosting seçmekte ayrı bir seçenek ama her blogcu için ideal bir çözüm değil.

Esas konuya gelirsek. Fenomen blogger projesinin sitesi yeni adresine taşınmış. Artık ulaşılamıyan blogger adresi yerine http://fenomenblogger.wordpress.com/ adresini kullanıyorlar.

Eğer blogger gibi yasaklanmış sitelere ulaşmak istiyorsanız ki google’da bir arama yapsanız sık sık size blogger adresinden sonuçlar verecektir Ktunnel, arpdns gibi siteleri kullanarak girebilirsiniz.

Blogger niçin engellendi?
İnternete girmek tehlikeli ve yasaktır!