“Fenomen Blogger” Projesi

Çok önceleri takip ettiğim bloglardan birinde, aşağıda bahsedeceğim tarzda bir reklam yapılabileceği ve bunun etkili bir yol olabileceği hakkında yazı okuduğumu hatırlıyorum.

Dün iletişim sayası aracılığı ile bir e-posta gönderildi. Neye göre bir sıralama yapıldı bilmiyorum ama “Türkiye’nin en populer 150 blog yazarından biri olarak seçildiğimi” söylüyorlardı. Ama sıralama kriterlerinden biri muhtemelen Erkek blog yazarı olmamdır.
Tam olarak gönderilen postaşu şekilde:

Sayın Birol Bey;

“FENOMEN BLOGGER” PROJESİ BAŞLIYOR!

Gillette’in en rahat tıraşını sunan Fusion Power Phenom’u denemek için
Türkiye’nin en popüler 150 blog yazarından biri olarak sen seçildin!
Açık adresini (***@***.com)’a gönder, biz de sana
Gillette Fusion Power Phenom tıraş setini gönderelim ve “sürprizlere
hazır ol” diyelim.
Gilette’in En Rahat Tıraşıyla Güne Başla. Kendini Göster. Fenomen Ol.

Keyifli Bloglar.
Gillette Fusion Power Phenom

Tabii bende “Bedava Gillette Fusion Power Phenom” baldan tatlıdır diyerek hemen (aslında ufak çaplı bir araştırma sonucunda ) adresimi kendilerine ilettim. Bu pazarlama tekniğine de “promosyonel pazarlama “deniyormuş. Bunuda öğrenmiş olduk.Aslında yöntemi biliyorumda isminin bu olduğunu yeni öğrendim.  Zaten ilk okuduğumda “Promosyonel” kelimesinin yanlışlıkla “profesyonel” olarak okumuştum.

Neyse bu sayede Market çıkışlarında sürekli bana göz kırpan bu ürünü deneme fırsatını bulabilceğim. Benzer ürünleri kullanmıştım. Arada bir fark var mı yokmu onuda ürün gelirse paylaşırım. İnşallah bedava ürün beklerken bana bu ürünü satmaya çalışan pazarlamacılarla karşılaşmam (ki sanmıyorum)

Son bir şey daha. bu ürünü bana göndermesler bile ben ürünü almaya zaten niyetliydim. Ancak yine aynı markanın başka bir traş bıçağı bana yetiyor diye düşünüyordum. Ancak alsam bile herhalde ben “Gillette Fusion Power Phenom” traş bıçağı aldım diye blogda yazmazdım herhalde.