Fizik kanunları ile aranız nasıl (Flash Oyun)

Fizik kuralları ile aranız nasıl? Fizik yasaları ya da kanunları ile de denilebilir.  O kanunlar ki sizin çevrenizdekilerin ve gördüğünüz herşeyin ister istemez uymak zorunda oldukları kanunlardır.

Bu yasalar size bir şeyi neresinden tutarsanız daha kolay kaldırabilceğinizi, topu kaleye göndermek için nasıl vurmanız gerektiğini, bir ağacın düşmesini istediğiniz yöne yıkılması için nasıl kesmeniz gerektiğini (de niye kesiyorsunuz ağaçları!), Elinizdeki silgiyi sınıf arkadaşınızın kafasına isabet ettirmek için hangi açı ve hızla atmanız gerektiğini, süpermen filmini seyredip gaza geldikten sonra size uçamayacağınızı, lunaparka gittiğinizde hile yapılıp yapılmadığını söyler.

Bazen fizik kurallarına tamamen aykırı durumlarla karşılaşırız. Bunlara da zaten “mucize” deniyor.

Öğrenmeye küçüklükten başladığımız bu yasaları çiğnediğimiz zaman hapse atılmayız ama cezasızda kalmayız. Ancak bunları öğrenmemiz hayat boyu devam eder. Bakalım sizin fizik kuralları ile aranız nasıl? Bu iki basit, öğretici ve eğlenceli flash oyunla kendinizi bir test edin. Ayrıca çocuklarınız içinde çok öğreticidir. Bir fizik öğrencisi olarak ben bile zorlandım bazı bölümlerde….

Hazır fizik kuralları demişken. Okullar da bizlere bu şekilde öğretselerdi daha öğretici olmazmıydı?

Oyunlar yüklenirken ortada kare içinde benimle alakası olmayan  bir reklam alanı çıkıyor. İlginizi çekmezse tıklamayabilirsiniz. CONTINUE butonuna tıklayarak oynamaya başlayabilirsiniz.

İlk oyunu hemen oynamak için tıklayın /ya da indirin

İkinci oyunu oynamak için tıklayın / ya da sağ tıkla farklı kaydet diyerek indirin.