Format Factory

Format Factory; benzerleri ya da daha alt sevide olanları ücretli iken, tüm media formatlarında dönüştürme, kesme birleştirme… yapmanızı sağlayan ücretsiz ve kullanışlı bir programdır.  Hani en çok cep telefonunuza video, mp3 atmak istediğinizde arayıp durduğunuz, bulduğunuzda da ya ücretli, ya da kullanım kısıtlaması olan programlar varya, işte sizi onlardan kurtaracak bir program Format Factory.

Yeni telefonum “Samsung Star” (s5233) vesliesi ile karşılaştım bu programla.  Size programı detaylı şekilde anlatacak değilim. (zira anlatılmışı var) Onun yerine size program hakkında fikir vermesi için menülerinin resmini çektim. Zaten Programın Türkçe ile beraber 50 farklı dil desteği var ve ilk kez bilgisayar kullanan biri değilseniz gayet kolay kullanırsınız.

Menüleri görüpte ben hangisini kullanarak cep telefonuma video atacağım diye korkmayın. “Tümünü mobil aygıt” menüsünden (ki o menünün açılmış hali resmin sağ alt kısmındaki beyaz alandır) telefonunuzun markasına görede basitçe dönüşüm işlemini yapabilirsiniz.  Dönüşüm işleminde pek çok ince ayarı yapabilir, video ya da ses dosyalarında sadece belli bölümleri kesip ya da birleştirip dönüştürebilirsiniz.

Örneğin Samsung star için kısaca “Samsung” bölümündeki “Samsung MP4 320×240 AVC” bağlantısı ile videoları dönüştürüp atıyorum.  Filmlerde  altyazı desteği bile mevcut. Formatoz.com sitesinden indirebilirsiniz.

Format Factory Menüleri