Garanti Bankası hesabımı kapattım

Dün Garanti Bankasına gidip Paramatik kartımı iptal ettirdim ve hesabımıda kapattırdım. Görevli memur bir kere olsun sebebini sormadı. Halbuki ben en azından bir “Neden?” sorusunu bekliyordum. Cevabımı da hazırlamıştım:  “Artık bankanıza bir paramatik kartı için (Kredi kartıda değil)  6 ayda bir 29 lira ödemek istemiyorum” diyecektim. Hatta devamında gelebilcek olası teklifler içinde cevaplarım olacaktı. Ama olmadı. Görevli hanım tüm hazırlıklarımı boşa çıkardı… Tüm işlemlerim 2 dakika sürmedi. 2 dakikada kapattılar 2001 yılından beridir aktif hesabı.

Artık internette babamın paramatik kartını kullanıcağım.  Maaş hesabı olduğu için ondan bir kesinti yapılmıyor.  Yarın IBAN numarasınıda alıp internette üye olduğum yerlerden IBAN numarsı isteyen tüm sitelere yeni bilgilerimi gireceğim. Birde istemeden Kredi Kartı yollayacaklarmış. Şimdilik sadece mesajı geldi. Kendiside gelince kapattırırmıyız ücretsiz olduğu ilk yıl kullanıp yıl sonundamı kapatırız bakacağız.

6 ayda bir kestikleri şu kart parası olmasa ne hesabımı kapatırdım ne de hesapta hep sıfır bakiye kalmasını sağlardım. Paramı üstümde taşıyacağıma kartta bırakır bireysel alışverişlerimide onunla yapardım. Güle güle garanti… Kart parası diye az paramı yemedin.

Bankalar yağmur gibi parapuan dağıtıyor. İşte o parapuanların suyu bu kart aidatlarından geliyordur kesin.