Garanti & Eureko Sigorta

Son günlerde eklediğim bu tür yazılarla bloğum sikayetvar.com’a dönecek yakında. Sikayetvar.com‘dan bir üyelik almanın zamanı gelmiş hatta üzerinde çok zaman geçmiş bile.

Daha evvel Garanti hesabımı kapattığıma dair bir yazı paylaşmıştım. Ondan beri babamım garanti hesabını kullanıyorum. Babamın hesabını ilk açtığımızda (galiba kartın şifresini alırken) telefonla bize “Çantam Garantide” sigortası yapmayı teklif ettiler. Dediklerine göre ilk 6 ay için sadece 8 TL verecektik ikinci altı ay hediye olacaktı.  Ancak kartdan ikinci kez 8 TL çektiklerinde gerçeği öğrendim.

Meğer 6 ay boyunca çekeceklermiş o 8 TL ücreti. Telefon ettim. Yanlış anlaşılma olmuş galiba denildi. İptal ettirmek istediğimi söyleyince; zaten iki taksidiniz yatırılmış dört taksidiniz kalmış devam ederseniz diye başlayarak sigortanın hizmetlerini anlatmaya başladı. Her ne kadar “Çantam Garantide” sigoratası güzelde olsa bana anlatılan ücreti o değildi. Ortada yanlış anlaşılmadan çok yanlış anlatama (belki de katen böyle yapıyorlardır) var.  O yüzden tereddütsüz iptal ettirdim ve paramın iadesini istedim. Bana kesinti yaparak iadenin iki üç gün içinde gerçekleşeceğini söylediler. Kesinitinin sebebide sigortanın e aralık ayında yani geçen yıl başlamış olmasıymış.

Sikayetvar.com a baktığımda yalnız olmadığımı öğrendim.  Benim gibi aynı durumdan şikayetçi olanlar olduığu gibi böyle bir şey talep etmediği halde sigortalanıp parası kesilenlerde varmış.

Siz siz olun, ekstrelerinizi, hesap hareketlerininizi iyi kontrol edin.