Güle güle Vodafone 3000 SMS

Kontorden TL ye geçtikten sonra kullanmış olduğum Vodafone 3000 SMS servisine aaslında ne kadar fazla odediğimi anlamıştım. Samsung Star marka cep telefonunda arama, aranma süresi, data ve mesaj sayacı olduğunu keşfedince aslında ayda 300 SMS i bile geçmediğimi gordum. 300 SMS in bir yere abone olunmaması durumdaki  parasal karşılığı 12 Lira benim 3000 SMS e odediğim ise 7.8 Lira. Yani zarar yok.

Her ne kadar zarar olmasada helede saniye bazlı tarifeyede geçtikten sonra bu 7.8 TL gozümde çok büyük güzuktu. Acaba iptal ettirsem mi ettirmesem mi diye ikilemde kalmıştım ki Vodafone imdadıma yetişti. Üçün beşin hesabını yapmayan koskoca Vodafone 29.04.2010 dan itibaren 3000 SMS i artık düz hesap 9 TL yapacağını duyurdu. Sonrasında içinde kaldığım ikilem olumsuz bir tekil hal haldı. Hemen IPTAL yazıp 7333 e gonderdim. Tabi iptal ettik diye parasını odediğimiz hakkımız iptal olmuyor. 1 aylık süre doluncaya kadar devam…

Oldumu şimdi Vodafone, gel anlaşalım.Günlük sınırlama olmaksızın heryone 300 SMS ayda 3 Lira olsun. Ayda dediysek yanlış anlama. Bu tarife sadece dünyadakiler için olsun.

Ayrıca son “Faturalı – Faturasız Vodemnet paketleri” ile internetkafeleri tahtından edecek ücret tarifeni takdir ettim. Belirtmeden geçemeyeceğim.