Hasta hasta gözüme batanlar

Hasta olduğum için bugünü evde yatarak geçirdim.  Tam finallerin arefesinde olacak şey değil yani.

TV’de izlemeye değer pek bir şey olmadığından akşama kadar haber kanallarını izledim.  Bu günde hiçbirinin köşesinde “son dakika” gelişmesi uyarıları inmedi. Birini yeni duyurmuşken hemen arkasından yeni bir son dakika haberi giriliyordu.

Bir yandan Ergenekon, bir yandan İsrail’in Gazze saldırıları haberleri ile bugün ne haber yapsak sıkıntıı çekmemiştirler.  İşte bugün gözüme takılanlar:

Baykal’a Ergenekon sorusu :

Baykalın 9. dalga ergenekon operasyonları sonrasındaki sert açıklamasına Ak Parti’li Nihat Ergün “Sizi rahatsız eden nedir? Dün sizi panik halinde gördük. Ergenekon virüsünün size de bulaşmasından mı korkuyorsunuz?” sorusunu sormuştu. Haber bültenlerinde de hep bu cümle kullanıldı. Ancak Zurnanın zortladığı bölüm bu cümle değil hemen devamındaki “ Belgesel film için aktardığınız paranın başka yerlerde kullanıldığından mı korkuyorsunuz? Yanlış adamları mı finans ettiniz?” idi. Bu cümleyi tv kanallarında sadece bir kez duyduğumu hatırlıyorum.

Star Haber gerilim müzikleri :

Artık Uğur Dündar’lı Star Haber’i izlediğimde Reha Muhtar’lı Show haberler gelmeye başlıyor gözümün önüne. Haberlerinde kullandıkları gerilim müziklerine için Jaws filminin müziğini de eklemelerini de  tavsiye ediyorum.

Tarafeyn :

Tv Net Tarafeyn programında yayınlanan İsrailli bir gazetecinin yazısı dikkatimi çekti. Yazı Mehmet Ali Birand’ın yazısı ile karşılaştırılıyordu. Sitesine baktım henüz videosunu koymamışlar.  Koysalardı okumayı, seyretmeye ve dinlemeye tercih edenler için videosunu verecektim. Yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

Günün Masaüstü resmi :

Bu da günün masaüstü resmi olsun. “Broken Aero Vista Black” Bunun maviside var ama o ücretliymiş. ama yinede indirip kullanmak mümkün.