İşbankası bankamatik reklamı

Mehmet Ali Alabora’nın oynadığı bankamatik reklamını izlemişsinizdir.

Reklamın ilk cümlesi şu “Türkiye ‘de karşılaştırmalı reklam yapılmaz diyorlar neden ?”. Kim demiş karşılaştırmalı reklam yapılmaz diye. Özellikle cep telefonu operatörleri bunu bolca yapıyor hatta birbirilerine üstü kapalı göndermeler yapıyorlar. Yine pek çok firma ürünü diğer firmaların ürünleri ile karşılaştıran reklamlar yayınlıyorlar.

Ha asıl kastedilen Firmanın açık açık ismi verilerek yapılan bir reklamsa bu reklamda karşılaştırmalı bir reklam sayılmayabilir. Çünkü her ne kadar İş Bankası ile bankamatikler karşılaştırılsada; karşılaştırılan bankmatikler aslında iş bankasının kendi bankamatikleri.

Eğer bir karşılaştırma yapacaksan diğer bankaların bankamatikleri ile karşılaştır, değil mi yani! Senin bankamatiklerin bozuk para üstü verebiliyor mu? Başka banka kartları ile yapılan işlemlerde aldığın ücretler diğer bankaların bankamatiklerine göre nedir onları anlat. Sıkıyosa reklamında Garanti bankamatikleri, Ziraat bankamatikleri gibi isimler kullan. Bakalım karşılaştırmalı reklam diye yayınlatabiliyor musun ?

Reklam güzel ama ilk cümleye kesinlikle katılmıyorum.