Köprü gösterisi

Başlığa bakaraktan yanlış anlaşılma olmasın. Bu ne köprüde yapılan bir eylemin yazısı ne de Avrasya maratonu ile ilgili.

29 Ekime 3 gün kaldı. Geçen yıllarda özel günlerde Boğaz köprüsünde ışık ve havai fişek gösterileri yapılmıştı. Bu yılda yapılacakmış. Eğer bir aksilik olmazsa basında, forumlarda, türlü türlü sitelerde  yine o muhteşem görüntülerden pek çoğunu göreceksiniz.

29 Ekim öncesi aşağıdaki video dikkatimi çekti. Gösteri Güney Kore’nin başkendi Seul’de yapılmış. İzlerken aynı gösteriyi Boğaz köprüsünde hayal ettim.

Böyle bir gösterinin bizde de yapılmasını hem isterdim hemde istemezdim. İsterdim çünkü gerçekten müthiş bir görüntü meydana getirecektir ve yerli yabancı basında ve binlerce sitede yayınlanacaktır. İstemezdim çünkü bunun yapılabilmesi için zannımca çok büyük paralar harcanması  gerekiyor. Ama yapılırsa da bir kere yapılır ve istediğiniz zaman tekrar tekrar gösteriyi yaparsınız.  Köprüye zarar vermeyecekse  ve atılacak havai fişkler kadar bir maliyeti olacaksa (bir kaç yıllık havai fişekte olabilir) bence böylesi hatta daha da güzeli yapılabilir derim.

Siz aynı gösteriyi Boğazda hayal edebiliyor musunuz?