Msn Şifreniz sizin için önemliyse…

Türkiye MSN kullanımı bakımından dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Türkiye’de milyonlarca insan sohbet etmek, haberleşmek için bu hizmeti kullanıyor.

Tabii böyle yaygın kullanımı olan hizmette başkalarına zarar vermek, başkaları ile dalga geçmek ve Msn başkaların msn şifrelerini çalıp kendilerini tatmin etmek için kullananlar da olabiliyor.

Msn şifresini çalmak bir tür hırsızlıktır. Hırsızlıkta adi bir suçtur. Hal böyleyken bununla övünebilen pek çok kişi var. Ayrıca msn çalmak için pek çok yöntem geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam ediyor. Bunlardan birindende ilk bloğuma yazılan bir yorum sayesinde haberdar oldum.

Kendinin çok zeki zanneden bir arkadaş forumlarda anlatılmış bir yöntemi blogcu.com’da açtığı bir sayfada uygulamış ve diğer blogculara yorumlar yazarak onları kendi bloğuna davet ettiğini ve bu konuda pek bilgisi olmayanları kandırarak Msn şifrelerini çalmaya çalıştığını gördüm. Araştırınca blogcu.com’da aynı işi yapanların tek olmadığını da gördüm. Hepsi de aşağıdakine benzer sistem kullanıyordu.

msnfake.gif

Sizden güya msn adresini koruma altına almak için açıkça şifrenizi istiyordu. Bunu görünce ilk olarak aklıma şu fıkra geldi.

SAYIN MESAJU ALAN KISI,

Su anda pir Laz Virüsü almış puluniysunuz… Piz, Trabzon-Türkiye’de henüz yeterli teknolojik imçanlara sahip olmatuğumuzdan, pu pir MANUEL virüstür!! Lütfen, çendi hard disçinizdeki püdün tosyalari çendinuz silerek yok edinuz ve bu maili biltuğunuz herçese cönderinuz!! Pize yardımci oltuğundan dolayi ı çok teşeççür ederuz.

Tamam ben görür görmez anladım bunun bir kandırmaca olduğunu. Fakat msn şifrelerinin çalınmasından korkup konu hakkında pek bilgisi olmayanlar bu durumdan zarar görebilirlerdi.

Araştırıp bulduğum diğer bloglarla birlikte (4 tane) blogucu’ya şikayette bulundum. Blogcuda ertesi gün bu blogları kapattı. Elbette böyle kendini bilmezler bu kadar değil bunlar sadece benim bulabildiklerim. Eğer sizde buna benzer bloglara rastlarsanız blogcu.com‘a bildirin. Gereken neyse hemen yapacaklardır. Diğer sitelerde de gördüm fakat onları şikayet edebilecek bir merci göremediğim için birşey yapamadım.

Siz siz olun üye girişi yaptığınız yerler hariç sizden şifrelerinizi girmenizi isteyen hiç bir yere itibar etmeyin.

İlgili ilnkler:

Msn şifremi unttum, çalındı ne yapmayalım.

MSN şifresi çalınanlara iyi haber

Msn şifre çalma teknikleri (Nasıl korunuruz)

Msn şifreniz birisi tarafından öğrenildi değiştirmek istiyorsanız resimli anlatım>>

Msn (hotmail) hesabını kapatmak için>>

MSN kültürü üzerine bir yazı>>