Neden blogluyorum [mim]

Sormayın bana şöyle zor sorular.  Blogluyoruz işte. Bulaştık bir kere. Şimdide bağımlısı olduk bırakamıyoruz. Allah kurtarmasın!

Şu an ” Niçin sigara içiyorsun? ” diye sorduğum ve net bir cevap alamadığım onlarca kişinin ruh hali içindeyim.

Sene 2006. HTML, CSS …gibi dillere merak salmışım. Bunları öğrenceğim site yapaacağım. Daha da ilerletip kendimi geliştireceğim. Programcı olacağım. Hatta işletim sistemi bile yazacağım diye hayal kurduğum dönemlerde  “blog” kelimesini çokça duyamaya başlamıştım. İkidebir karşıma çıkıp duruyor bu kelime.

HTML kullanarak yaptığım çalışmaları bilgisayarımda görebiliyordum. Acaba internette yayınlarsam nasıl gözükür diye merak ettim ve blogcu.com ile tanıştım. O zaman anladım blog neymiş ne değilmiş. Mademki bu blog denilen şeyin içine birşeyler yazmak gerekiyor bir konu bir başlık bulmalıydım. Yine o zamanlar merak ettiğim Pardus işletim sistemi (!) üzerine birşeyler yazmayı düşündüm. Pardus adı oradan geliyor. 007 si ise 2007 yılından. Şimdi ise neler yazıyorum. Neye niyet neye kısmet! Bunları defalarca anlattım, buraları geçelim.

2006 da başladığım blog macerasına halen neden devam ediyorum niçin birşeyler yazıyorum.?

Öncelikle ” Seviyorum Ülennn! ” .  Hoşuma gidiyor.  Hem banada çok şey kattı (kilolar dahil) blog serüvenim. İlk başladığımda gayet düzgün cümleler kuran ben,  iş yazıya dökmeye gelince ne kadar beceriksiz olduğumu gördüm.

Oldum olası kompozisyon derslerini de sevmezdim. Daha önce de dedim.  ( Demedim mi İbrahim !) Eğer O kompozisyon ödevleri hala veriliyorsa onun yerine öğrencilere blog açtırmak gerek. Ya da yazılar sınıfın ortak bloğunda yayınlanmalı.  Yazılarının hocanın dışında birileri tarafından okunduğunu, okunacağını bilen birisi ile sadece ders geçmek için birşeyler karalayan birisi hiç bir olur mu ?

Kopyala yapıştır ile başladığım (ki bu fazla sürmedi ) blog olayında zamanla beni yaptıklarım, birileri tarafından kopyalanmaya kaynak gösterilmeye başlandı. Hatta Pardus009’lar Pardus006’ler… türedi. Forumlarda Pardus007 adı ile üye olanlara rastladım. Beni örnek aldığını söyleyen bloglamaya yeni başlamış pek çok kişi gördüm.  Ortaya koyduğum şeylerin boşa gitmediğini görmekte bana hep gaz verdi devam ettim.

Daha da uzatırdım bu yazıyı ama fazla sıkmayayım sizi. Değerli vaktinizi fazla almayayım. Aklıma gelmişken sorayım. Hadi ben blgoluyorum anladık. Siz niye beni ya da blogları  takip ediyorsunuz? Benden ne tür yazıları paylaşmamı istersiniz. Ben olsam şöyle yapardım dediğiniz bir  yönüm varmı?

Bu ara sıradaki hedefimide söyliyeyim. İngilizce öğrenmek adına bu dilde bir blog yazmayı kendimi geliştirmeyi devam etmeyi düşünüyorum. İnaşallah sadece niyette kalmaz.

*    *    *

Beni Ceyhun arkadaşım mimlemiş. Bende bloglamaya başladığından beri henüz mimlenmemiş tüm blog alemini mimliyorum. Yazan link versin buradan paylaşalım.

İşte yazanlar :

http://www.blogpaylasim.com/ ( Ben mimlediğim için olmasa da )