O arada neler oldu?

İnternetsiz iki hafta. Tamam biraz abartılı oldu. Evde internetsiz iki hafta. Çünkü o aradan hem okuldan hemde cepten internete giriyordum.

Herşey, interneti beraber kullandığımız komsumun son adsl borcunu odedikte sonra Vatan borcunuda ödemeye gitmesiyle başladı.

İlk baslarda bir bağımlı gibi interneti arıyordum. Bir huzursuzluk vardı içimde.

Sonradan bu huzursuzluk zamanla kayboldu.

Sandımki internetin olmadığı bu donemde kendimi okumaya veririm. Yanılmışım. Bir başlasam okumaya olacaktı ama olmadı.

Şampuanımı degistirdim. Artık Bioblas kullanıyorum. Henüz kepegi kokunden cozmedi ama sac dokulmeleri konusunda ise yaradığını soyleyebilirim. Bu marka piyasayda birden yer buluverdi kendine. En son gordugum kadarı ile  BIM de 6.90TL Carrefour da 12.90TL Arada yuh diyecek kadar fark var.

Sonra ogrendimki benim arkadaş askere giderken adsl kapattıracağını soyleyince 45tl verdiğimiz tarifeye 6 ay boyuca 25tl verin teklifi yapmışlar.

Acaba boyle blof yapsanız sizede aynı teklifi yaparlarmı. Şans buya kapatın der demez internetinizi  kapatıveriyorlarmış.

İnternet olmayınca aklıma indirdiğim filmler ve dizileri izlemek geldi. Sahi indirdik ama oyle bekliyorlar.

Bir kaç film izledim. Sonra Ezel dizisine başladım. Bizim diziler sahiden uzunlar ya. izle izle bitmiyor.

Bu arada ingilizce ogrenmeye kesinkez niyet ettim bu sefer.

Ebru Yener in “ingilizce dilbilgisi” kitabını aldım. Baslangıçtan ileri düzeye.  Yanında iki cd side var ama siz ona bir tane deyin. Çünkü cd nin tekindeki bilgiler 3mb etmiyor.  Ama kitap güzel. 35 Tl lik kitabı sahaflar çarsısından 23 TL ye aldık arkadaşla.

Çok çok sonra yani bu arlar yeni bir ortak buldum kendime. Bu sefer eksi komsudanda daha uzak. Karsı binadan. Sinyal zayıfta olsa iş görüyor. Ama bir access point şart.  Mümkünse hem modem hemde access point ozelliği bir arada olsun.

Masaüstü bilgisayar için arkadaştan aldığım U.S Robotoics usb adoptor dizüstünün sinyali seviyesinde çeksede henüz bağlanmayı beceremedim.

İnternet kesilince imkanım olsada bende kesildim, yazmak gelmedi içimden.

Ve şimdi yazıyorum işte yaşıyorum hala….