Ramazan Bayramı

Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Öncesinde sıcaklardan dolayı çok sıkıntı çekeriz diyorduk ama ne hikmettir ramazan başlangıcıyla birlikte havalar serinledi. En azından İstanbul da o boğucu nem artık yoktu. Seneye bir on gün daha yaz ortasına doğru gelince  biraz daha zorlanacak insanlar. Eee Ekvator bölgesinde , kutsal topraklarda yaşayanlar ne yapsın.

Bu Ramazan geceleri çalıştım. Şimdi orucu yatarak geçirmişsin diyenlerininiz olabilir ama öyle değil. Bu arada Eski ramazan aylarının tersine bu ay tam 5 kilo vermişim. ( Diyet falan yapmadan ) Onun şerefine Ramazan Bayramının 1. günü şeker komasına girmeyi düşünyorum.

Muhtemelen bunun 2 kilosunu hemen geri alırım ama ayda iki kiloluk hedefimle 80 kiloya  kadar inmeyi düşünüyorum.    Ayda iki kilo az değilmi diyenlere bir ayda 10 kilo vermişliğimde var ama fazlasıyla geri aldım.

İşin en güzel tarafı 5 kiloyu aç kalmadan verdim. Bunda çalıştığım işyeri koşullarınında büyük emeği var. işyerine hergün 3-4 tişörtle gidiyordum. 5 Kiloyuda; 5 kilo şeker, 5 kilo makarna, 5 kilo pirinç, 5 kilo ya gibi düşününcede daha bir hoşuma gidiyor.

Bu yazı vesilesiyle de Ramazan Bayramınızı kutlar Sevdiklerinizle birlikte, birarada, sağlıklı, huzur dolu bir ömür dilerim.

Benzer Yazılar