Search Everything

Eskiden internetimiz yavaştı indirmeye filimde bulamazdık. Şimdi İnternetimiz hızlı indirdiklerimiz izlemeye fırsatımız olmuyor.  HDD lerinde kapasitesi artık çok daha büyük olduğundan pek çoğumuz ne bulursa kaydediyor.  Eğer düzgün bir arşiv yapmıyorsanız aradığınızı bulmak ayrı bir dert oluyor.

İşletim sisteminin kendi içinde çalışan bir arama motoru var. Ancak “Windows search indexer” i açmadı iseniz çok yavaş. Açtığınızda da sistemin yavaşlamasına neden oluyor. İşte bu durumda bize ilaç gibi gelecek olan uygulama “Search Everything”.  330Kb lik bu prograncıkla daha yeni taktığınız Harici harddiskinizin içindekileri bile çok hızlı bir şekilde arayıp bulabilirsiniz.

Yalnız bu program dosya adı veya türüne göre arama yapıyor. İçeriklerinde arama yapmıyor.

Kısayol atayarak işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Programın server/ftp hesabı üserinde arama yapmak igi de özellikleri var ama denemediğimden o konuda ayrıntı veremeyeceğim.

Programı voidtools.com  üzerinde indirebilirsiniz.

Bir diğer faydalı uygulama olan Windirstat ile bilgisayarınızda hangi dosyanın ne kadar yer kapladığını görebilirsiniz. Eğer Silecek birşeyler arayacak duruma geldi iseniz özellikle işinize yarayacaktır.