Security Tool Virüsünü kaldırma

Bir tanıdığımın bilgisayarı için yardım isteyene kadar ismini bile duymadığım bu virüs (Sahte güvenlik yazılımı) size program kurdurtmuyor, virüsü kaldırmaya yönelik adımları engeliyor. Sürekli uyarı çıkartarak sizi çileden çıkartıp satın almanızı istiyor.

Çözüm için:

Önce Combofix programını indirin.

Başka bir bilgisayardan indirip flash bellekten kurmak size daha fazla zaman kazandırabilir. Ama zaten burada linkini paylaştığım zamandan kaybınız olmaz.  Program kaydedildikten sonra çalıştırmak istediğinizde muhtemelen Security Tool virüsü tarafından engellenecektir. O yüzden bilgisayarınızı güvenli modda açıp öyle çalıştırın.

Bilgisayarı güvenli modda açma seçeneği bilgisayara göre değişebilir. Genelde açılışta f8 tuşuna basıldığında çıkar. Diğer fonksiyon tuşlarını denediğiniz halde beceremezseniz bilgisayarınız 3 kez açın  windows açılmadan kapatın otomatik seçenek olarak çıkar.

Güvenli modu seçin. Açıldıktan sonra Combofix i çalıştırın. Tarama en az on dakika sürecektir.

Bir dahaki açılışınızda security tool belasından kurtulmuş olacaksınız.

Varsayalımki  halen problem yaşıyorsunuz. O zaman güvenli modda  antivirüs programınızı açın taratın.Kullandığınız antivirüs programı temizleyemeyebilir. Silemezseniz ya da antivirüs programını yoksa Avira Antivirüs programını tavsiye ederim.  (Tabii ücretsiz, free versiyonunu indirin)