Seni seçtim Vodafone

Yanılmıyorsam 2001 sonunda ya da 2002 de almıştım Turkcell hattımı. O zamandan beridir aynı numarayla devam ederim. Kardeşlerim ailem benim numaramı bilirler ama ben onların numarasını ezbere bilmem. Çünkü ya numaraları değişiyor yada bir kaç kartları oluyor.  Hangi birinde aklımda tutayım ki.  Rehberde kayıtlılar zaten.

Yıllar sonra o günün geldiğine nihayet karar verdim. Numara taşınabilirliği sayesinde numaram da değişmeyecekti. Bıktım artık bu Turkcell in önce verdiği özgürlükleri geri almasından. 2 saat bedava olayını ayda birkezle sınırladı. 10 dakikası bir kontörü 15 dakikası 2 kontör yaparak güya indirim yapmış oldu. Konbora olayında da aynı şeyler oldu.

Aslında tarifler üzerinden konuşmak istemiyorum çünkü şartları dolayısı ile tarifeler sürekli değiştiğinden bir süre sonra anlamını yitiriyor. Bir ayda ikinci kez 150 kontör yüklememe rağmen pek çok tarife imkanından faydalanamadığım için, bizbize kampüs dışındaki Turkcell lileri dakikası 3 kontörden aradığım için, tüm bunların üstüne Vodafone nin 31 Ağustos 2009 da biten Numarasını taşıyanlara 1500 dakika gibi cazip teklifini kaçırmak istemediğim için operatörümü değiştiriyorum.

Şimdi 6 ay boyunca ( 6 ay sonra Allah kerim… ) heryöne ayda 250 dakika ( ki bana rahat yeter ) konuşabilceğim. Üstelik 100 – 150 kontör yüklemek gibi bir şartıda yok. Sadece ayda 50 kontör (10 TL ) yüklemek yetiyor.  Onun dışında seçtiğim Cep1 tarifeside bana uyuyor. Daha ne olsun. “Seni seçtim Vodafone”.

Tabii numara taşıma işinde herhangi bir problem çıkmazsa…

Hattımı nasıl taşıdım?

Önce bir Vodafone bayiine gittim. Numaramı taşımak istediğimi söyledim. Kimlik fotokopimi çektiler. Adres bilgilerimi verdim. Doldurulması gereken bir form vardı  (ki ben sadece gereken bilgileri verdim oradaki eleman doluracaktı) Sonra  size bir Sim Kart veriliyor. Yaklaşık 6 gün içinde isteğiniz onaylanırsa Size verilen sim kartı takıyorsunuz. Bu arada kendi hattınızı kullanmaya devam ediyorsunuz. Bunlar için hiç bir ücrette ödemiyorsunuz.

Nerden nereye gelmişim!