Spor yapmak lazım !

Kim bilir kaç kez arkadaşlarla şu diyalog geçmiştir aramızda. Yaz geliyo göbeği eritmek lazım. Koşmak lazım. O lazım bu lazım. Ama iş yapmaya gelince bahaneler yaratmakta üstümüze yok. Erteleye erteleye bir bakmışsın yine kış gelmiş.

Kısa vadede göbeği eritmeye çalışmak hem zor geliyor hem de sağlıksız. Bu yüzden uzun vadede vucuduma hissettirmeden vereceğim şu fazlalıkları.  Çünkü benim vucutta aynen benim gibi tutumlu. Vanayı kısınca zor durumlar için kendini hazırlıyor. Ondan sonra su içsem yarıyor. 

Yine söylüyorum. Şu göbeği eritmem lazım. Ama bu sefer koşmak lazım demiyeceğim kendime. Artık bol bol yürümek lazım diyorum. Otobüsten bir kaç durak önce ya da sonra inmeye, Eğer önemli bir işim yoksa yolumu biraz uzatmaya, biraz daha az bilgisayar başında oturmaya (yaşasın hesaplı cepten internet paketleri) ve akşam 8 den sonra bir şey yememeye ikna etmeye çalışıyorum kendimi bu aralar. Otobüse bindiğimde hemen en arkaya gidip oturmayacağım. Biraz önlerde oturayımki yaşlı birisi geldiğinde yer verip ayakta kalayım. Dengeyi sağlamak uğruna epey kalori yakarım.

Tavsiye edebilceğiniz bilgi ve tecrübeniz varsa bizimle paylaşır mısınız ?

Resim:bobiler.org