Ucuz mal alacak kadar zengin değilim !

Zamanında çok çekmişimdir bir ürünün ucuzuna kaçmaktan. Adamı uğraştırdığı yetmiyormuş gibi yaptığın ekstra masraf ve kullanım ömrüyle kaliteli ürünün değerine ulaşır hep.  Hani ” zenginin horozu bile yumurtlar ” diyoryalar ya, doğrudur. Adama parasına kıymış yumurtlayan cinsinden almış.

Ucuz mal derkende aymı ürünü daha pahalıya almaktan bahsetmiyoruz . Araştırır her zaman en uygun fiyat verene yönelirim. Tabi diğer koşullarda aynı ise. Öyle ürünler vardırki aslında aslında markaya verirsin paranı. Çok reklam yapar çok tanınır ama pahalıdır. Eğer kalite olarak  onu aratmayan bir ürün bulursam kaçırmam.

Evin market alışverişlerini ben yaptığım için pek çok marketi (8-10 kadar ) gezer fiyat karşılaştırması yaparım. Birşey almasam bile hızlı bir tur atarak fiyatlarına bakarım. Bu bazen beni yoran bir iş olsada ay sonunda yorulduğuma değiyor.  Gerçi şanslıyım ki bu 8-10 market bizim emve çok yakın. En uzağı 12 dakika.

İnanın bazen bir üründe marketler arasında dağlar kadar fark oluyor. Bazende aynı ürün diğer marketlerle aynı fiyata ama yanında promosyonu ile satılıyor.  Tabii öyleyken promosyonlu olanı tercih ederim. Sürekli kampanyaları takip eder zaten ihtiyacım olan bir şeyle alakalı kapmanya görürsem hemen üzerine atlarım. Kampanya benim göbek adım.

Özellikle bir marketten alışveriş yapanlara tavsiyem diğer maerketlerede bir uğrayınki ne kadar kazık yediğinizi görün.

Aşağıdaki şu siteler kapmanyaları, çekilişleri, promosyonları takip (RSS) etmekte kullandığım yerler. Yenilerine rastladıkça ekler kendini bozanı listemden çıkartırım.

http://www.kampanyaburada.net/

http://www.kampanya-tv.com/

http://www.kampanyaciyiz.com/

http://www.kampanyalari.net/

http://www.sicakfirsat.com/

Varmı eksik olan… ya da fazla! Paylaşın.