Videolu ders anlatımları

E=m.c’2Bu yazıyı aslında bir önceki yazının devamı şeklinde yazmıştım başta. Ama farklı bir başlık altında yayınlamanın daha uygun olacağını düşündüm.
Aşağıda tanıttığım sitelerdeki hizmetler ben lisede iken varmıydı (sanmıyorum, o zamanlar adsl denen şey yoktu daha) bilmiyorum. Varsada zaten imkanlar elvermiyordu. Akademedya’nın cdleri ile derslerimizi takviye etiğimiz olmuştu. Ama onlarıda herkes alamadığından olan kişiler sayeseinde grup olarak dinliyorduk dersleri. Zaten alsakta bilgisayar nerde.

Her zamanki gibi herşey biz okulu bitirdikten sonra gelişti. Ortaokul son sınıfta tahtaları değiştirdiler (beyaz tahta) ve parasını bizden topladılar. -Son sene bize yapılırmı bu!- Yurttan ayrıldıktan sonra yurda bilgisayar sınıfı kurulmuş. vs vs vs

Öğrenim hayatım boyunca bu gibi yeniliklerden ya mahrum olduk ya da son dönemimize denk geldi. Zamanla imkanlar çok gelişti. Bunlardan yararlanabilmek için sadece bir internet bağlantınızın olması yeterli.

Okul derslerini kaçırdıysanız ya da anlamadıysanız, dersaneye paranız ve zamanınız yetmiyorsa, Öks, Öss, ve KPSS gibi sınavların soru ve çözümlerini birisi size anlatsın istiyorsanız, İngilizce Öğrenmek istiyorsanız ve kurslara verecek paranız yoksa aşağıdaki adresler size göre.

dersizle.com

Hep bilgisayarla ilgili ders arayanlar yoktur herhalde aranızda. Özellikle öss’ye hazırlananların hitiyaç duyabileceği okuldaki derslerinezede katkısı olabilecek dersleri arayanlarda vardır.

Bu sitede Türkçe, Tarih, Coğrafya Felsefe, Matamatik, geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinin video anlatımlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitede Html, PHP, Donanım ve AutoCAD derslrinin videolu anlatımlarıda mevcuttur.

Sitede ingilizce dersleride vardı. Ama yazıyı yazarken göremedim.

http://www.dersizle.com/

Videodersane.com

Bu site tıpkı dersizle.com gibi. Fakat ders anlatımlarını yanında bol bol soru çözümlerinede yer vermişler. Derslerle ilgili tüm videoları video.google.com’a atmışlar. Böylece derse istediğiniz yerden başlayabilir istemediğiniz kısımları geçebilirsiniz.

İngilizce derslerini tavsiye ederim.

http://www.videodershane.com/

ekolhoca.com ve dersarsivi.com

Şimdi vereceğim siteye iki farklı adres üzerinde ulaşabilirsiniz. İçlerinde ortak derslerde var farklı derslerde. İkisininide tek başlık altında paylaşıyorum.

Bu iki sitede de Öss’ye hazırlananlar için faydalı olabilecek dersler olmakla birlikte Oks’ye ve KPSS’ye hazırlananlar içinde dersler mevcut. Soru çözümlerinede ağırlık verilmiş. Geçmiş yıllarda çıkan sorular olduğu gibi slaytlar şeklinde hazırlanmış soru çözümleri de dikkatimi çekti.

Ayrıca sınavlara hazırlananlar için taktikler verilmiş. Onun dışında eğlencelik şeylerde mevcut. Bu iki siteden dersarsivi.com’da bilgisayar derslerinede ulaşmanız mümkün.

http://ekolhoca.com/ http://dersarsivi.com/

* * *
Ders anlatımlarının ve Soru çözümlerinin bulunduğu bir başka site

http://www.konuanlat.com/

Öks sınavına hazırlananlar ve 6-7. sınıfların derslerine katkı sağlayacak konu anlatım ve soru çözümlerinin bulunduğu, sınavlara yönelik rehberlik ihtiyacı duyanlara güzel bir site

http://www.matdersi.net/

devamı gelecek…