Windows 7 Starter masaüstü resmi değiştirme

Windows 7 ile daha önce tanışmıştım. Ama öyle özelliklerini fazla kurcalamamıştım.  Özelliklede kisiselleştirme ayarları ile oynamamıştım.  Taki tanıdığım biri aldığı netbook’un birtakım ayarlarını yapmak üzere bana vermesine kadar.

Netbook, “Casper Minibook N270” modeli bir cihazdı.  İşletim sistemi Windows 7  Starter versiyonuydu.  Bu versiyonda windows kisiselleştirme yapmanıza izin vermiyor. En basitinden masaüstü resminizi dahi değiştiremiyorsunuz. Böyle çok basit ama çokta kullanılan bir özelliğin kısıtlanması Microsoft’un ne kadar ……. olduğunu göstermesi açısından en iyi gösterge. (… yerine istediğinizi getirin Ör: Paragözü, açgözlü… vb)

Haliyle bilgisayarlardan zaten pek anlamayan Netbook sahibini üzdü bu durum. Pek çok şeyi denedim ama masaüstü bir türlü değişmedi. Bir iki program denemsinden sonra gerçekten işe yarayan bir Masaüstü değiştirme programı buldum. Programın adı “ocanis change background windows 7” . Detaylar ve program sevenforums ‘da paylaşılmış.  Kısaca özetlemek gerekirse:

1-Yaklaşık 3,2Mb ve ücretsiz olan programın Türkçe dil seçeneği mevcut.

2-Tek bir masaüstü resmi seçebilmenin dışında, belirli aralıklarla değişebilcek şekilde ayarlayabilceğiniz onlarcasınıda seçebiliyorsunuz.

3- Vistayı bilmem ama XP de program çalışmıyor.

Windows 7 giriş (Login ) resmini değiştirme

Hazır başlamışken birde windows 7 nin giriş ekranını değiştiren programında paylaşayım.  Program ile ilgili detaylara ve kendisine ( tweaks.com/software/tweakslogon) ulaşabilirsiniz.  Boyutu 250kb kadar kullanması çok basit ve ücretsiz bir program.

Son olarak Netbook kullanıcılarına üstteki resimdeki de dahil üç adet masaüstü resmi. Özellikle kız kulesi resmi Login ekranında çok hoş oluyor.