Windows – Microsoft

Apple’ ın, kendi kullanıcılarının geçmişte sürekli dalga geçtiği o eski Microsoft dönemi Windows 8 ile kapandı bence. Şimdilerde tam tersine Microsoft un Apple ürünleri ile dalga geçtiği (mobil – masaüstü) içeriklerle karşılaşıyorum daha çok.

Apple da diğer platformlarda zaten olan bir yenilik hala çok büyük nimet olarak karşılanıyor kullanıcıları tarafından. Diğer platformlarda takılanlar tarafından gülümsenilerek / dalga geçilerek karşılanıyor bunlar… Bunda Apple ın koyduğu katı kuralların etkisi büyük. Zaten o yüzden WhatsApp bile onca platformun arasından bir tek Apple da web arayüzünü (şimdilik) kullandırtamıyor.

nokia-lumia-925-att

Bende uzun bir süredir Windows phone kullanıyorum. Daha önce Apple a tövbe edip Android de yıllarca takılan biri olarak bugün Windows İşletim sistemli telefonlara geçtiğim için en ufak bir pişmanlık duymuyorum. Her geçen gün denk geldiğim / farkettiğim özellikler daha bir keyif veriyor bana. Mesela;

Skype kullanıyorken bilgisayarı kapattığım ya da kilitlediğim anda bildirimler telefonuma gelmeye başlıyor. Bilgisayarın başına yeniden geçtiğimde kaldığım yerden devam ediyorum.

Windows 8.1 li bilgisayarım ile Nokia Lumia 925 modeli telefonumu  arayüzünde fare ile gezebiliyor, tuş kilidini açıp kapata biliyorum. Windows 7 li bilgisayara telefonun ekranını yansıtabiliyorum.

Bugün keşfettiğim özellik ise Window 8.1 yüklü bilgisayarımdan telefonumun internet paylaşım özelliğini Wifi arayüzünden görüp telefona dokunmadan aktif edebiliyor olmam.

Ayrıca HoloLens gibi microsoft projeleri insanı heycanlandırmıyor değil.