Zürafa nasıl kavga eder? (+13)

Saat iki olmuş. Yarın, pardon bugün bayram. Bayram, bayram namazı ile bilrlikte başlıyorsa o saate kadar olan zaman bayram sayılıyor mu acaba? Çünkü bayram sabahı kaçta kalkarsanız kalkın, büyüklerin elleri bayram namazından sonra öpülür.

İyi yarın bayram. Sabahta bayram namazı var. Neden uyumuyorum. Nedense uykum gelmedi. Bu gece işleri uyku düzenimi altüst etti. İşte böyle youtube’de ne var ne yok diye bakarken şu video dikkatimi çekti. İzleyince sizinde dikkatinizi çekeceğinden eminim.

Bu videodan sonra zürafa hayvanı hakkındaki görüş ve duygularım değişti. Dışarıdan mülayim gözüken, ses telleri olmadığı içinde sesi soluğu çıkmayan bu hayvandan ilk kez korktum. Kendilerini aslanlara karşı korurken görmüştüm. Bir aslan zürafaya saldırıyorsa durması gereken en yanlış yer arka ayaklarının dibidir. Peki ya bir zürafa zürafaya saldırıyorsa! Eğer videoyu hala izlemeye başlamadıysanız birbiri ile nasıl kavga edebilirler diye düşünün. Zira bana sorsalardı videoyu izlemeden önce böylesini hayal bile edemezdim. Lafı uzatmayalım. Videoya geçelim.

Hala uykum gelmedi. Ama artık yatsam iyi olacak. Ben şu benim odanın tavan boyasını biraz inceleyim.

Herkese iyi bayramlar.

Benzer Yazılar